Rok szkolny 2017/2018


Historia pewnego bociana- to tytuł dyktanda z którym zmierzyły się dzieci w VI Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,Mistrz Ortografii”. Konkurs odbył się 24.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas trzecich. Zuzanna Orlikowska z klasy IIIA i Maja Szafaryn z klasy IIIB .

Zuzanna Orlikowska zajęła II miejsce.

                                                                                                        Gratulujemy.

W dniu 19.04.2018 klasy VI i VII pojechały na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki była wizyta w Telewizji TVP dzięki przemiłemu Panu, który oprowadzał nas po całym gmachu mieliśmy okazję zobaczyć  studio programu śniadaniowego „Pytanie na śniadanie”, pomieszczenia reżyserskie, magazyny  rekwizytów i kostiumów. Najmilej wspominamy wizytę w studio podczas kręcenia odcinków do „Jaka to melodia”. Mieliśmy okazję na żywo przywitać się z prowadzącym Robertem Janowskim. Po zwiedzaniu telewizji udaliśmy się do  centrum zabaw Escape Room, gdzie nasi uczniowie świetnie się bawili rozwiązując łamigłówki i zadania.

 

W dniach 10 i 11 kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym turnieju piłki nożnej. Nasza reprezentacja dziewcząt zdobyła IV miejsce, a reprezentacja chłopców wywalczyła złoto i tym samym pierwsze miejsce i Puchar został przywieziony do szkoły.

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom.

 

 

Zajęcia kulinarne w świetlicy

Dnia 26 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne naszym gościem była Pani Anna Długoszek i wraz z dziećmi przeprowadziła spotkanie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali  masło orzechowe i przepyszne „kulki mocy”. Wspaniałe zapachy unosiły się w całej świetlicy, a kulki smakowały wyśmienicie

Konkurs na Palmę Wielkanocną

23.03.2018 klasa VI wraz z wychowawcą  wykonała piękną Palmę Wielkanocną o długości 6,50 m. Palma będzie w Niedzielę Palmową w naszej Parafii św. Brata Alberta brała udział w konkursie.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie zorganizowaliśmy Dzień Samorządności ,przypadający w Pierwszym Dniu Wiosny . Samorząd uczniowski  wraz z opiekunami zorganizowali wiele atrakcji. Główną atrakcją dla dzieci było Kino zorganizowane w świetlicy szkolnej. W tym dniu samorząd zorganizował również sklepik w którym uczniowie mogli zakupić przekąski oraz napoje. 

Od godz. 8.30 dzieci z klas 0-III oglądały  film .Drugi seans filmowy dla klas IV-VII rozpoczęliśmy o godz. 12.00. Młodzież w wielkim zaciekawieniem oglądała film.

Pogoda pozwoliła na rozpalenie ogniska i spalenie Marzanny –przygotowanej przez Panią Lucynę Jaszczak wraz z dziećmi z oddziału „0”.

Uczniowie obserwując symboliczne pożegnanie zimy ,recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Gminny Turniej Piłki Siatkowej

W dniach 20 i 22 marca 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym turnieju piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Siekiera Antoni, Pisarek Łukasz, Rudnicki Jan, Budziarek Dawid, Krawczak Bartosz, Jędrzejewski Michał i dziewczęta: Szafaryn Jagoda, Kujawa Klaudia, Rząp Julia, Sionek Natalia, Pszczółkowska Gabriela, Kusz Wiktoria i Krawczak Otylia. Chłopcy zajęli IV miejsce, a dziewczyny zdobyły I miejsce wygrywając wszystkie mecze. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym sportowcom.

Z wizytą w krainie klocków LEGO

         15 marca uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I i II wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Odwiedzili Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków LEGO Inwazja Gigantów. Podziwiali największe i najpiękniejsze budowle z klocków podzielone na 12 stref tematycznych. Wielkie zainteresowanie wzbudziła wystawa gwiazd sportu,  figury bohaterów oraz strefa bajek. Dzięki wycieczce uczniowie wiele się nauczyli, podziwiali modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych oraz niezwykłe budowle architektoniczne. Organizatorzy zapewnili także miejsce na zabawę. W strefie Fun Park mogli bawić się klockami różnej wielkości, wykonywali fantazyjne konstrukcje, pisali oraz malowali klockami na gigantycznej ścianie.

Badanie słuchu w klasie I

       14 marca uczniowie klasy I wzięli udział w Programie badań przesiewowych słuchu.  Każde dziecko spotkało się z lekarzem laryngologiem oraz zostało poddane badaniu słuchu. Celem programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu u dzieci, które pozwoli na wdrożenie leczenia zaburzeń. Problemy związane ze słuchem mogą powodować różne trudności: komunikowanie się, zaburzenia koncentracji, problemy z przyswajaniem wiedzy, trudności w mówieniu, czytaniu, pisaniu. Uczniowie klasy I okazali się bardzo dzielnymi pacjentami.

NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY NA SZKOLENIU DOTYCZĄCYM ZAGROŻEŃ NARKOTYKOWYCH

W środę 7 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sochaczew odbyło się szkolenie dla nauczycieli i pedagogów szkolnych z całej gminy. Tematem szkolenia była profilaktyka uzależnień. W czasie szkolenia szczegółowo omówiono procedury postępowania, przedstawiono najnowsze informacje dotyczące  dopalaczy w sieci, a także sposoby ochrony najmłodszych przed środkami psychoaktywnymi.
Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, Pani Bogusława Cieślak. Pierwszym prelegentem był komendant sochaczewskich policjantów insp. Michał Safjański, który przedstawił prezentację na temat „Przestępczość narkotykowa i obrót środkami psychoaktywnymi”. Następnie wystapił Pan Sławomir Szadkowski z sochaczewskiego oddziału PTZN, który wyjaśnił jakie zagrożenia dla dzieci i młodzieży płyną z zażywania środków odurzających. Całość podsumowała Pani Renata Gajda z PSSE w Sochaczewie, która omówiła sposoby ochrony dzieci przed dopalaczami.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy dostali pakiety z raportami GIS w sprawie środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych, a policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zaprezentowali walizkę narkotykową, w której znajdowały  się substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania.
Udział w spotkaniu był doskonałą okazją do zdobycia nowych wiadomości, wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Ważenie plecaków

W ostatnim tygodniu w naszej szkole odbywało się ważenie uczniowskich plecaków. Ważyliśmy plecaki małe i duże, te prawie puściutkie i te, w których uczniowie przechowują „cały swój dorobek”. W czasie ważenia okazało się, że w tej samej klasie zdarzały się plecaki o wadze 2,3 kg oraz o wadze 7,1 kg. Dodać należy, że puste plecaki również mocno różnią się swoją waga- nasi uczniowie noszą bardzo lekkie plecaki oraz takie, które same w sobie ważą ponad 2 kilogramy. My ze swej strony przypominamy o możliwości pozostawiania części książek, przyborów i pomocy w szkolnych szafkach oraz o możliwości zakupu wody w szkolnym automacie. Prosimy także o kontrolowanie zawartości plecaków, zwłaszcza u młodszych dzieci.

Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego konkurs rozstrzygnięty

31 stycznia w Szkole Podstawowej imienia Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach odbyło się rozstrzygnięcie V Gminnego Konkursu Plastycznego Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego. Uczniowie, laureaci oraz zaproszeni goście podziwiali program artystyczny prezentujący postać Janusza Kusocińskiego. Po spektaklu wystąpił zaproszony gość, wybitna sportsmenka  pani Alicja Maciągowska - mistrzyni w łucznictwie. Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród:

W kategorii klas I-III

III miejsce zajęła Kaja Pyś- uczennica klasy I

Wyróżnienie zdobyła Marta Grzelak- uczennica klasy I

W kategorii klas IV- VI

III miejsce zajął Tobiasz Wróblewski- uczeń klasy V

Wyróżnienie zdobyła Maria Zimniak- uczennica klasy V

Gratulujemy! Zachęcamy do udziału w konkursach!

Jasełka

Tradycją naszej szkoły są Jasełka, wyjątkowe przedstawienie przygotowywane pod opieką pani Alicji Jędrzejewkiej. Uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście mogli zobaczyć historię narodzenia Bożego Syna w ubogiej stajence, które wprowadziło zgromadzonych w świąteczny nastrój oraz przypomniało znaczenie i sens Świąt Bożego Narodzenia. W magicznej scenerii młodzi aktorzy doskonale wywiązali się z powierzonych im ról. Wielu wzruszeń dostarczyły kolędy śpiewane przez solistów oraz chór szkolny kierowany przez pana Adama Wojciechowskiego. Niespodzianką dla wszystkich były występy najmłodszych, taniec śnieżynek, do którego choreografię ułożyła pani Monika Orlińska oraz pastorałka wykonana przez uczniów klasy I. Pani dyrektor Ewa Grzelak złożyła wszystkim życzenia oraz zaprosiła do wigilijnego stołu przygotowanego przez Radę Rodziców, przy którym dzieliliśmy się opłatkiem. 

Wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był wyjątkowy, za serce, za trud… serdecznie DZIĘKUJEMY!!!  

Powiatowy konkurs literacki „Świat bez przemocy”

W środę, 29 listopada 2017 r., w auli Szkoły Muzycznej w Sochaczewie odbył się finał powiatowego konkursu "Świat bez przemocy" organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Czy przemoc rodzi się z lęku?". Na konkurs w naszej szkole wpłynęło kilkanaście prac, z których wybraliśmy i (zgodnie z regulaminem konkursu) przesłaliśmy do PCPR-u cztery prace. Najlepszy okazał się wiersz Wiktorii Kusz z klasy VII, dzięki któremu uczennica zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej

Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenie w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Zamkowej odbyło się wspólne kolędowanie. Na malutkiej, kameralnej scenie wystąpili świetnie przygotowani podopieczni Domu Pomocy, przedszkolaki, artyści z Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz przedstawiciele władz. W tym roku w kolędowanie włączyliśmy się także i my. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy drugiej Nadia Czubacka, która pięknie zaśpiewała starą i dobrze znaną wszystkim kolędę „Jezus malusieńki”.  Było nam bardzo miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wzruszającym przedsięwzięciu.

Mikołajki w klasie drugiej

W ramach prezentu mikołajkowego uczniowie klasy drugiej wzięli udział w ciekawych zajęciach. Na początku grudnia zamienili swoją salę lekcyjną na prawdziwą pracownię artystyczna i własnoręcznie wykonywali mydła. Świąteczne, kolorowe, ozdobione gwiazdkami, kokardkami i śnieżynkami. Po wyschnięciu dzieci pięknie zapakowały swoje wyroby i zabrały je do domów. Klasowe potkanie mikołajkowe zakończyło się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. 

Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia, jak co roku, w naszej szkole pojawił się święty Mikołaj, który wszystkie dzieci obdarował prezentami. Uczniowie młodszych klas otrzymali drobne upominki, starszaki w najbliższym czasie, w ramach prezentu od świętego Mikołaja, wybierają się na wycieczki. Jak widać wszyscy uczniowie naszej szkoły musieli być bardzo grzeczni w ciągu ostatniego roku.  

Maluchy na przedstawieniu

W czwartek, 16 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej obejrzeli, w kinoteatrze Mazowsze w Sochaczewie, spektakl teatralny „O psie Kasztanie, który został detektywem”. Była to wzruszająca opowieść o sile przyjaźni, ucząca dzieci odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Po powrocie z tej krótkiej wycieczki wychowawcy  rozmawiali z uczniami na temat przedstawienia, a klasa druga wykonała z panią Lidią Więckowską prace plastyczne przedstawiające bohaterów spektaklu.

W czwartek 16 listopada 2017 r. pedagog szkolny, pani Aleksandra Siekiera, wzięła udział w Debacie Społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ” . W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, policjanci, prokurator, strażacy, urzędnicy oraz dyrektorzy i pedagodzy. W  czasie spotkania, które odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie omówiono ogólny stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz poruszono  ważne dla bezpieczeństwa tematy. Szeroko omówiono także realizowane projekty takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy bliżej nas” i „Moja Komenda”. Był także czas na dyskusję, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Zdobyta w czasie debaty wiedza z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w szkole i jej najbliższej okolic

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik – 17 listopada 2017 r. 

Uczniowie z klasy III a i III b uczestniczyli w wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Najpierw udali się do Planetarium na seans ,, Polaris” podczas, którego bohaterowie, jak naukowcy, zadawali  pytania i szukali odpowiedzi, obserwując niebo. Następnie w Koperniku uczniowie mieli wiele możliwości aby samodzielnie eksperymentować z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów. Mogli ich dotykać, sprawdzić, przekręcić, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć. Również było wiele okazji do lepszego zrozumienia praw przyrody, ćwiczenia determinacji i umiejętności nieszablonowego myślenia. Uczniowie samodzielnie mierzyli się z problemem, poszukiwali rozwiązań i uczyli się na błędach. W Centrum Nauki nie było wyznaczonych ścieżek zwiedzania ani przewodników. Uczniowie mieli dużo swobody, kierowali się własną ciekawością. Mogli odkrywać zainteresowania, o jakie nawet się nie podejrzewali. 

Mikołajki w klasie III B 

Mikołajki to czas prezentów, radości i niespodzianek. Uczniowie przygotowują dla siebie upominki. Wiele klas zdecydowało, że najlepszym upominkiem mikołajkowym będzie wspólny wyjazd. I tak uczniowie klasy III B z okazji Mikołajek pojechali na wycieczkę do Sochaczewa. Był to wyjazd do kina na film ,,Coco”. Dzieci obejrzały seans opowiadający o przemijaniu i trudnym wchodzeniu w dorosłość . Następnie mogły aktywnie i zdrowo spożytkować pokłady nieskończonej energii,  podczas zabawy w ,,Happy Parku”. Później pojechaliśmy na zasłużony obiad do pizzerii  DaGrasso . Dzieci  zgłębiały tajniki przygotowywania pizzy z ulubionymi dodatkami pod fachowym okiem wykwalifikowanego kucharza, uczestnicząc w zajęciach kulinarnych. Na pamiątkę dzieci dostały dyplom ,,Małego Kucharza”. Na koniec w pełni zadowoleni, z pełnymi brzuchami uczniowie wrócili do szkoły.

Zawody w Dwa Ognie Usportowione

Dnia 15.12.2017 r. w Szkole Podstawowej w Feliksowie odbył się gminny turniej w Dwa Ognie usportowione dziewcząt. W turnieju udział wzięło sześć szkól gminnych. Po rozegraniu zawodów w systemie każdy z każdym z dumą mogę napisać, ze nasze dzielne zawodniczki zajęły II miejsce. Naszą szkołę reprezentowały:

Kujawa Klaudia, Sionek Natalia, Rząp Julia, Jagła Julia, Szafaryn Jagoda, Pszczółkowska Gabriela, Sejdak Emilia, Sionek Julia, Frankowska Julia, Walczak Sylwia i Łukaszewska Maria. Serdeczne gratulacje dla całej zgranej drużyny!!! Opiekun Monika Orlińska.

Rozstrzygnięcie XV Konkursu Makulatury i Puszek Aluminiowych

Dnia 14.12.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie XV Konkursu Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych. Nasza szkoła dbając o ekologię i środowisko wspólnie włączyło się w tę akcję. Wspólnie uzbieraliśmy prawie 5 ton makulatury i 11 800 puszek aluminiowych. Nasze uczennice Marta Grzelak z klasy I zajęła II miejsce w konkursie zbiórki makulatury i Weronika Grzelak z klasy III zajęła III miejsce w zbiórce puszek. Wyróżnienia otrzymali również Oskar Leśniewski z Klasy I i Nikola Leśniewska z klasy V. Ponadto wszyscy którzy uzbierali powyżej 50 kg makulatury i 100 sztuk puszek aluminiowych otrzymali śliczne książki. Tego samego dnia w szkole odbył się uroczysty apel na którym wraz z Panią Dyrektor podziękowaliśmy wszystkim uczestnikom i wręczyliśmy nagrody.

Wycieczka klas VI-VII 

13.12.2017 r. uczniowie klasy VI i VII w ramach Mikołajek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszy w planie zwiedzania był Zamek Królewski i Starówka. Następnie udaliśmy się na obiadek do najulubieńszej restauracji. I na koniec - wisienka na torcie – Teatr Rampa i „Opowieść Wigilijna” przedstawiona jako musical, wszyscy byli zachwyceni wykonaniem.

Mikołajki

6 grudnia uczniów odwiedził Święty Mikołaj. Jest to święto obchodzone na całym świecie. Patronem jest uroczy, starszy pan z długą, białą brodą w ciepłym, czerwonym ubraniu z workiem pełnym prezentów. 

Uczniowie zaprezentowali Mikołajowi na powitanie wierszyki, piosenki, a także odpowiadały na pytania o zachowanie i naukę. Z wypiekami na twarzy  dzieci przyjmowały wspaniałe upominki. Każda klasa przygotowała specjalny prezent dla mile zaskoczonego Mikołaja. Na pożegnanie miły gość obiecał powrócić za rok…

Wycieczka do Płocka

4 grudnia uczniowie z klas I, II oraz Oddziału Przedszkolnego uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Dzieci obejrzały przedstawienie w Teatrze Dramatycznym imienia Jerzego Szaniawskiego pod tytułem Kopciuszek . Piękna baśń , którą wszyscy dobrze znają, została przedstawiona w trochę odmiennej wersji, nowoczesnej i bardzo zabawnej. Kolejnymi atrakcjami  przewidzianymi dla naszych uczniów były zabawy w Happy Parku. Spotkaliśmy Świętego Mikołaja i Śnieżynki, którzy wspaniale poprowadzili zabawy.         

Andrzejki

30 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki. Tego dnia nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce i zabawach zorganizowanych przez Wujcia- Wariatuńcia czyli Piotra Milczarka, mogli skorzystać  stołu pełnego wróżb. Wszyscy bawili się doskonale. Zmęczeni i głodni chętnie zjedli przygotowane dla wszystkich pyszne pączki.                                               Monika Wieczorek-Czaja

Karatecy naszej szkoły z medalami!

Miło nam poinformować, iż uczniowie uczęszczający na zajęcia karate w naszej szkole, wzięli udział turnieju o Puchar Wójta Gminy Sochaczew, który odbył się 19.11.2017 r. w Wymysłowie. Zajęcia karate w naszej szkole prowadzone są przez klub karateka.com.pl. Uczestniczy w nich 20 uczniów, którzy dzięki swoim ciężkim treningom zdobyli pierwsze medale. Klub zdobył 27 medali, w tym uczniowie z Gawłowa aż 9 medali!!!

Grzelak Marta – I miejsce kihon,

Dąbrowski Adam – II miejsce kihon, II miejsce kodachi,

Leśniewska Kinga – II miejsce kodachi, I miejsce kata,

Olobry Maria – I miejsce kihon,

Grzelak Weronika – III miejsce kihon,

Przywożny Maja – II miejsce kihon,

Kapusta Karol – III miejsce kihon.

Dziękujemy za liczny start, a Rodzicom za poświęcony czas.

Zapraszamy na zajęcia do najlepszego klubu w gminie. Szczegóły na www.karateka.com.pl.

Bezpieczny pierwszoklasista

16 listopada odwiedzili I klasę wyjątkowi goście. Z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przyjechali pani Joanna Ryzińska i Pan Marek Lemanowski aby opowiedzieć uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze w ramach akcji Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny! Uczniowie wysłuchali dobrych rad i  odpowiadali na pytania. Każdy otrzymał bardzo przydatne prezenty - odblaski! Monika Wieczorek-Czaja

Wycieczka do Warszawy

8 listopada na wycieczkę do Warszawy pojechały dzieci z Oddziału Przedszkolnego, klasy I oraz klasy II. Uczniowie zwiedzali zabytki Starówki, słuchając opowiadań i legend o Białej Damie na Zamku Królewskim, Bazyliszku, Syrence oraz o gołębiach pani Majchrzakowej. Po wspaniałym spacerze grupa udała się do Milanówka aby zobaczyć proces produkcyjny słynnych Krówek. Uczniowie spróbowali cukierków, projektowali swoje etykiety, brali udział w konkursie plastycznym, każdy otrzymał słodki podarunek

Ślubowanie I klasy

9 października odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Wszystkich zgromadzonych przywitali piosenką uczniowie klasy IV, którą przygotowali wraz z panem Adamem Wojciechowskim aby dodać młodszym kolegom otuchy. Pierwszoklasiści zgodnie z tradycją podczas akademii zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli podczas pierwszego miesiąca nauki. Wspaniale recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Po części artystycznej złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej imienia księdza Jana Twardowskiego w Gawłowie przez panią dyrektor Ewę Grzelak. Uroczystość zakończyła się wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez dumnych rodziców pierwszoklasistów. Wszystkim uczniom klasy I życzymy samych sukcesów w nauce i wielu szkolnych przygód!

Zuchy w Gawłowie

W szkole Podstawowej imienia księdza Jana Twardowskiego w Gawłowie rozpoczęła działalność Gromada Zuchowa. Uczniowie w wyniku głosowania wybrali nazwę Leśne Gawełki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I, II oraz III, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę. W czasie zbiórek uczniowie będą poznawali Prawo Zucha, obrzędy i zwyczaje, naucza się pląsów, piosenek. Na spotkaniach uczniowie będą trenowali samodzielność i odpowiedzialność, będą rozwijali zainteresowania i poznawali nowe pasje. Pierwsza zbiórka odbyła się 10 października, kandydaci na zucha odbyli spacer po okolicznym lesie, uczestniczyli w zabawach integracyjnych, uczyli się pierwszych piosenek i zawołań. Kolejne będą odbywały się w każdy wtorek w godzinach 15.30- 17.00. CZUWAJ!