Rok szkolny 2016/2017


26 września

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się Szkole Podstawowej w Kamionie.

Lista reprezentantów Szkoły:

1. Kusz Wiktoria (klasa VI)

2. Pszczółkowska Gabriela (klasa VI)

3. Krawczak Otylia (klasa VI)

4. Szafaryn Jagoda (klasa VI)

5. Jagła Julia (klasa VI)

6. Kocemba Patryk (klasa VI)

7. Rudnicki Jan (klasa VI)

8. Szyprowki Robert (klasa VI)

9. Siekiera Antoni (klasa VI)

10. Budziarek Dawid (klasa V)

11. Stencel Jan (klasa V)

12. Haba Bartłomiej (klasa V)

Ogromny sukces osiągnęła uczennica klasy VI Jagoda Szafaryn - na dystansie 800 metrów zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Opiekun : nauczyciel wychowania fizycznego Monika Orlińska


20 września

Od początku roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Gawłowie odbyły się trzy spotkania z policjantami. Pierwsze z nich to spotkanie dyrektora szkoły i pedagoga szkolnego z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Celem spotkania było podjęcie wspólnych działań dla poprawy bezpieczeństwa uczniów dojeżdżających do naszej szkoły. Kolejne spotkanie odbyło się 15 września. W tym dniu uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację multimedialną i wzięli udział w dyskusji z policjantami w Wydziału do spraw Nieletnich. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły oraz niebezpieczne kontakty z nieznajomymi. Policjanci, w sposób adekwatny do wieku uczestników, poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem dzieci, środkami odurzającymi i niebezpiecznymi kontaktami z osobami obcymi - zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Podobne spotkanie odbyło się we wtorek 20 września - tym razem podczas zebrania ogólnego w szkole tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów przedstawiono rodzicom. 

19 września

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata.  Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Nasi uczniowie podzieleni na grupy porządkowali teren przyszkolny, lasy i zagajniki na terenie wsi Adamowa Góra, Altanka i osiedlu Karwowo oraz ścieżkę na osiedle, którą pokonują codziennie idąc do szkoły. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami przez zaledwie jeden dzień uzbierali ogromną górę śmieci. Wszyscy byliśmy zdziwieni jak dużo odpadów i śmieci ludzie zostawiają w lasach i czemu… Myślę, że coraz więcej ludzi widzi i zwraca uwagę na otaczającą nas przyrodę i lasy , nasze otoczenie będzie coraz bardziej zadbane i czyste. I tego sobie wszyscy życzymy dbajmy o środowisko i zwracajmy uwagę innym, a wszystkim będzie żyło się lepiej. Zapraszamy na fotorelację do naszej galerii.

1 września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.