Rok szkolny 2014/2015


26 czerwca 2015 r.
Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i krótkiej przemowie pani dyrektor Ewy Grzelak odbyło się zaprzysiężenie i pożegnanie się z nami uczniów klasy 6. Następnie rozdane zostały wyróżniającym się w nauce i sporcie uczniom nagrody. Życzymy wszystkim udanych wakacji!

16 czerwca 2015 r.
Wycieczka „0” i klasy I do Płocka

16 czerwca „0” i klasa I wybrały się na wycieczkę do Płocka. Najpierw uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pod tytułem Kot w butach w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego.  Po spektaklu mogli zwiedzać kulisy teatru, zobaczyć miejsca niedostępne dla widza oraz poznać tajemnice sceny. Następną atrakcją były odwiedziny w płockim ZOO. Uczniowie mogli obejrzeć wiele ciekawych i egzotycznych zwierząt. Wielkie zainteresowanie wzbudziły dzikie, wielkie koty oraz pingwiny. Każdy mógł zakupić sobie pamiątkę z wycieczki.
Wyjazd był bardzo ciekawy i pouczający. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale uśmiechnięci. Planujemy następne wycieczki, ale już w przyszły roku szkolnym.

12 czerwca 2015 r.

Klasa I zorganizowała Piknik Rodzinny na którym uroczyście obchodzono Dzień Taty. Dzieci i Rodzice zebrali się punktualnie o godzinie 18.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Gawłowie. Zabawę rozpoczął towarzyski mecz Tatusiowie kontra Dzieci. Po zażartym pojedynku, wynik to 2 : 2. Organizator przewidział wiele atrakcji,  między innymi : przeciąganie liny (dziękujemy dzielnym Mamusiom, które pomogły dzieciom), skoki w workach, bieg trójnogów oraz rodzinne skakanie na skakance. Po zabawach sportowych wszyscy zasiedli na kocach. Rozpalono ognisko, pieczono kiełbaski. Wszyscy częstowali się pysznymi ciastami i smakołykami przygotowanymi przez Rodziców. Wszyscy byli zmęczeni, ale szczęśliwi.

12 czerwca 2015 r.

Tego dnia w Zespole Szkół w Wyczółkach  rozegrane zostały zawody lekkoatletyczne o „Puchar Wójta Gminy Sochaczew”. Zaprezentowały się wszystkie szkoły z terenu gminy. Nasza szkoła uzyskała sumę punktów 115 i tym samym zdobyła wspaniałe I miejsce.
W biegu na dystansie 40 metrów dziewcząt i chłopców klas IV:
Krawczak Otylia - I miejsce,
Rząp Julia - II miejsce,
Szyprowski Robert – II miejsce.
Skok w dal dziewcząt i chłopców klas IV:

Szafaryn Jagoda – I miejsce,
Rząp Julia – II miejsce,
Pisarek Łukasz – I miejsce.
Bieg na dystansie 300 metrów dziewcząt i chłopców klas IV:

Szafaryn Jagoda – I miejsce,
Sionek Natalia – III miejsce,
Pisarek Łukasz – II miejsce.
Rzut piłeczką palantową dziewcząt i chłopców klas VI:

Michalik Anna – III miejsce.
Bieg na dystansie 60 metrów dziewcząt i chłopców klas V-VI:

Ślimak Julia – II miejsce,
Hetman Michał – III miejsce.
Skok w dal dziewcząt i chłopców klas V-VI:

Sobczak Julia – I miejsce,
Hetman Michał – III miejsce.
Bieg na dystansie 300 metrów dziewcząt i chłopców klas V-VI:

Ślimak Julia – II miejsce.
Sztafeta 4x200 metrów dziewcząt
– I miejsce (Ślimak Julia, Sobczak Julia, Krawczak Otylia, Szafaryn Jagoda).
Sztafeta 4x200 metrów chłopców
– II miejsce ( Pisarek Łukasz, Caldarar Herman, Szyprowski Robert, Dąbrowski Damian).
Serdecznie gratulujemy!

9 czerwca 2015 r.
Konkurs Recytatorski i Plastyczny Poświęcony Twórczości Księdza Jana Twardowskiego.
9 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski i Plastyczny Poświęcony Twórczości Księdza Jana Twardowskiego. Uczestnicy ze Szkół Podstawowych z Kątów, Mokasu, Wyczółek, Żukowa oraz Gawłowa recytowali utwory naszego patrona. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III oraz klasy IV- VI. Tego samego dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Zdaniem uczniów było wykonać ilustrację do wiersza księdza Jana pod tytułem Róża. Organizator, Szkoła Podstawowa w Gawłowie uhonorował laureatów dyplomami oraz cennymi nagrodami książkowymi. Zorganizowano także smaczny poczęstunek dla uczestników.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Uczniom i nauczycielom Szkół Gminy Sochaczew. Zapraszamy za rok!

9 czerwca 2015 r.
Na boisku szkolnym w Żukowie odbył się III Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej klas 1-3. Startowały w nim 4 szkoły z Mokasu, Gawłowa, Wyczółek i Żukowa.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Gawłów - Żuków 1:1,
Wyczółki - Żuków 0:3,
Żuków - Mokas 8:0,
Wyczółki - Gawłów 0:1,
Gawłów - Mokas 5:0,
Wyczółki - Mokas 4:0.
W ostatecznej punktacji nasza drużyna zajęła II miejsce w turniej. W skład naszej drużyny weszli: Antoni Siekiera, Budziarek Dawid, Jędrzejewski Michał, Stencel Jan, Krawczak Bartosz, Winkler Ignacy, Jezierski Krzysztof, Jędrzejewski Wiktor.
Wielkie wyróżnienie zdobył Antoni Siekiera, gdyż uznany został najlepszym bramkarzem turnieju.
Gratulujemy całej drużynie!

1 czerwca 2015 r.
Dzień dziecka w Radio Sochaczew. W tym roku Dzień Dziecka na antenie Radia Sochaczew wyglądał zupełnie inaczej niż kiedykolwiek, a wszystko dlatego, że dzięki uprzejmości stacji i ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów w dniu 1 czerwca przy mikrofonie zasiedli baaardzo młodzi dziennikarze. Osiemnaścioro uczniów naszej szkoły prowadziło audycje, wywiady, wiadomości lokalne, zapowiadało prognozę pogody i informowało nas jakiej muzyki słuchamy, a także odbierało telefony od słuchaczy, prowadziło konkursy i  sondy uliczne. Przez sześć godzin na antenie stacji słychać było tylko uczniów ze Szkoły w Gawłowie…  Ach, co tam się działo! Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę Radia Sochaczew, gdzie można wszystko zobaczyć i posłuchać, a jest czego. Do odsłuchania m.in. wywiad z p. burmistrzem Piotrem Osieckim, p. wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim, p. wójtem Mirosławem Orlińskim, ks. Zbigniewem Żądło, p. dyrektor Ewą Grzelak i p. Izabelą Goryniak redaktorem  „Echa Powiatu”, a także ciekawa sonda uliczna dotycząca dobrego wychowania. Serdecznie polecamy. A właścicielom Radia Sochaczew dziękujemy za tę
niezwykłą przygodę.

30 maja 2015 r.
Tego dnia na terenie jednostki wojskowej w Bielicach odbyły się XXIII Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa młodzieży. W tym roku udało nam się na liście startujących zdobyć miejsca od 1 czyli zgłosiliśmy się jako pierwsza szkoła do zawodów. W szczęśliwym losowaniu nasza uczennica Maria Olobry wygrała piłkę nożną.
Wyniki  naszych podopiecznych:
Klasa I
Ptaszyńska Patrycja miejsce 50,
Maria Olobry miejsce 57,
Weronika Grzelak miejsce 58,
Ignacy Winkler miejsce 35,
Wiktor Jędrzejewski  miejsce 59,
Adrian Szyperek miejsce 78.
Klasa II
Bartosz Krawczak 28 miejsce,
Sebastian Kołodziejczak 53 miejsce.
Klasa III
Natalia Domańska 77 miejsce,
Mikołaj Dylewski 67 miejsce,
Jan Stencel 78 miejsce,
Michał Jędrzejewski 88 miejsce.
Klasa IV
Jagła Julia 60 miejsce,
Otylia Krawczak 67 miejsce,
Łukasz Pisarek 11 miejsce,
Maciej Dąbrowski 73 miejsce.
Klasa V
Katarzyna Zatorska 83 miejsce,
Wiktoria Stencel 90 miejsce,
Kinga Zatorska 91 miejsce,
Kacper Mazippus 63 miejsce.
Klasa VI
Dominik Domański 37 miejsce.

28 maja 2015 r.
Reprezentacja szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w uroczystości nadania imienia i poświęcenia sztandaru w Szkole Podstawowej Specjalnej, Gimnazjum oraz Szkole Przysposabiającej do Pracy w Erminowie. Po uroczystej Mszy Świętej i wspomnieniach i przemówieniach zebranych gości, obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Młodzież recytowała piękne wiersze księdza Jana. Miło nam powitać Zespół Szkół w Erminowie w rodzinie placówek noszących imię księdza Jana Twardowskiego. Nasza Szkołę dumnie reprezentowali uczniowie klasy VI Zuzanna Haba, Wiktoria Sieczka, Julia Sobczak, Julia Ślimak, Dominik Domański i Damian Dąbrowski. Dziękujemy za zaproszenie! Ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci.

25 maja 2015 r.

„Owoce i warzywa są na 5”. W poniedziałek 25 maja uczniowie klasy III wystawili pouczające przedstawienie dotyczące roli owoców, warzyw i witamin w naszej codziennej diecie. W  dowcipny i zabawny sposób zachęcili tym samym wszystkich do spożywania większej ilości warzyw i owoców. A żeby teoria nie rozmijała się z praktyką zaraz po występie klasa III wraz z wychowawcą, p. Jadwigą Głuchowską zaprosiła wszystkich do degustacji wcześniej przygotowanych owocowych i warzywnych przekąsek. W promocję zdrowego odżywiania włączył się także p. Przemysław Wasilewski z gospodarstwa sadowniczego „Tęczowy Ogród”, który opowiedział dzieciom wiele ciekawostek na temat jabłek i poczęstował wszystkich smacznym, naturalnym sokiem. Tego dnia gościł w naszej szkole także p. Tadeusz Głuchowski wicestarosta powiatu sochaczewskiego. 

19-22 maja 2015 r.
Zielona szkoła. W dniach 19-22 maja 40 uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli,  wzięło udział w wycieczce do Zakopanego. Program wycieczki był następujący:
Dzień 1
Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce, dojazd do Murzasichle i zakwaterowanie w pięknym pensjonacie „Halny”. Obiadokolacja, a po niej niespodzianka- spotkanie z rodziną górali, w regionalnych strojach, którzy opowiedzieli dzieciom wiele ciekawych legend związanych z regionem, nauczyli podstaw gwary góralskiej i nauczyli tańczyć zbójnickiego… a na koniec pasowali wszystkich na zbójników.
Dzień 2

Dolina Kościeliska, Jaskinia Mroźna, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Skocznie narciarskie „Wielka Krokiew”, Gubałówka, a po obiadokolacji niespodzianka- prezentacja i degustacja tradycyjnych serów wyrabianych na Podhalu.
Dzień 3
Dolina Strążyska, wodospad Silkawica, Kaplica na Jaszczurówce, Krupówki,  po obiedzie lekcja zumby, a po kolacji dyskoteka.
Dzień 4
Zwiedzanie Krakowa- Zamek na Wawelu, Kościół Mariacki i wysłuchanie hejnału,

Wszyscy uczestnicy, zgodnie, uznali wycieczkę za bardzo udaną i już nie mogą doczekać się kolejnej. Pozostaje tylko pytanie- gdzie pojechać tym razem…?


15 maja 2015 r.

„Bezpieczny Niechroniony”. W naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Niechroniony”. Dotychczas odbywały się zajęcia, pogadanki i  prezentacje multimedialne prowadzone w klasach przez pedagoga szkolnego, natomiast finałem działań prowadzonych w szkole dla poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników  ruchu drogowego było spotkanie ze specjalistami połączone z pokazem sprzętu ratunkowego. W spotkaniu udział wziął także Wójt Gminy Sochaczew, p. Mirosław Orliński. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe, aby byli bardziej widoczni na drodze.

7 maja 2015 r.
W tym dniu gościliśmy w naszej szkole pana Jarosława Lińskiego, leśniczego z leśnictwa Młodzieszyn, który przeprowadził z uczniami zajęcia pt. „Uwaga ogień!”. W czasie spotkania opowiedział uczniom o zagrożeniach związanych z zaprószeniem ognia w lesie oraz o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie letnich wędrówek po lesie. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki, plany lekcji i breloczki z logo Nadleśnictwa Radziwiłłów.

4 maja 2015 r.

Z okazji 214 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 6 pod kierunkiem pana Piotra Figuta przygotowali krótkie przedstawienie przybliżające całej społeczności szkolnej to wydarzenie historyczne. Wysiłek szóstoklasistów został wsparty występem Chóru szkolnego pod kierunkiem pani Lidii Sobieraj.

28 kwietnia 2015 r.

Uczniowie klasy IV pod opieką pani Agnieszki Wójcik, nauczycielki przyrody w naszej szkole przygotowali wspaniałe przedstawienie z okazji Dnia Ziemi.
Dzięki inscenizacji wszyscy uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek oraz nauczyli się jak należy dbać o Ziemię. Poznali zagrożenia, dowiedzieli się jak należy postępować oraz przeciwdziałać zanieczyszczeniom.
Młodzi ekolodzy zadbali o najdrobniejszy element przedstawienia. Na wyróżnienie zasługują stroje, które samodzielnie przygotowali aktorzy oraz dekoracje. Wspaniale zaprezentował się chór szkolny. Wraz z panią Lidią Sobieraj przygotowali piosenki o tematyce ekologicznej.
Na zakończenie głos zabrała pani Jadwiga Głuchowska, dziękując Paniom oraz uczniom za pouczające przedstawienie.

28 kwietnia 2015 r.
W Szkole Podstawowej w Żukowie odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze uczennice zajęły IV miejsce.  W turnieju brały udział: Michalik Anna, Ślimak Julia, Sobczak Julia, Haba Zuzanna, Zatorska Kinga i Kujawa Klaudia.

27 kwietnia 2015 r.
W Szkole Podstawowej w Żukowie odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły naszej gminy: Mokas, Feliksów, Wyczółki, Kąty, Żuków.
Naszą szkołę reprezentowali: Dąbrowski Damian, Domański Dominik, Andrzejczak Kacper, Caldarar Ilie, Hetman Michał,  Mazippus Kacper.

26 kwietnia 2015 r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Tyłem - "Rakowie wspak", na terenie  Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Już po raz kolejny, odbyła  się akcja zbiórki krwi "Motoserce - Motocykliści dzieciom". Przez cały dzień na małych i dużych czekało mnóstwo atrakcji, koncerty, wydarzenia sportowe, pokazy. Imprezie jak zwykle towarzyszył cel charytatywny, w tym roku pieniądze zbierane były  dla chorego sochaczewianina Mateusza Piskorowskiego.
Każdy  za ukończony bieg otrzymał pamiątkowy medal, a skrzaty dodatkowo zostały nagrodzone niespodziankami- 2-godzinnymi wejściówkami do Bajlandii
Dla zwycięzców w kategoriach przewidziano Puchary.
Wpisowe 5 zł
Kwota zebrana w całości został przekazane na leczenie Mateusza.
Start 10:30
10:30 Bieg tyłem 25m skrzatów 0-6 lat,
10:45 Bieg tyłem 50m szkoły podstawowe klasy: I-VI
Z naszej szkoły udział wzięli :
Michalik Anna, Sobczak Julia, Stephan Antoni, Siekiera Antoni, Pisarek Łukasz, Siekiera Zofia.
Bardzo dziękujemy  rodzicom dzieci za uczestniczenie w tak szczytnej akcji. Uczmy dzieci pomagać i zarazem rozwijać sportowo.

17 kwietnia 2015 r.

Ponieważ bardzo zależy nam na tym, aby uczniowie opuszczający naszą szkołę mieli wszechstronną wiedzę dotyczącą zarówno zagrożeń jak i możliwości jakie niesie za „doroślejsze życie” w piątek 17 kwietnia uczniowie klasy VI gościli u siebie doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Pani dokładnie zapoznała uczniów z ofertą edukacyjną szkół gimnazjalnych, a także wyjaśniła znaczenie drożności systemu edukacyjnego. Dużo uwagi poświęciła także zagadnieniom związanym z trafnością wyboru ścieżki kariery i znaczeniu indywidualnych predyspozycji zawodowych każdego człowieka. Kolejne spotkanie z doradcą zawodowym już w maju.

16 kwietnia 2015 r.
I znów klasa VI miała gościa... tym razem był to pan Sławomir Szadkowski-kierownik POIK w Sochaczewie. Poprowadził On z uczniami zajęcia dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom. Mówił ogólnie o tym, czym jest uzależnienie i dlaczego młodzi ludzie są szczególnie narażeni na wpadnięcie w szpony nałogu. Drugą cześć spotkania poświęcił „dopalaczom” i nikczemnym skutkom ich zażywania. Poinformował także uczniów gdzie szukać pomocy z razie kłopotów. Kolejne spotkanie z panem Szadkowskim już w maju - wówczas uczniowie uczyć się będą z fachowcem asertywnych postaw wobec nałogów. Już nie mogą się doczekać.

27 marca 2015 r.
Czerwony kapturek, czyli... co potrafią dzieci z Koła Teatralnego.
Szkolne koło teatralne po raz kolejny dostarczyło nam rozrywki, wystawiając precyzyjnie przygotowane  przedstawienie oparte na motywach „Czerwonego Kapturka”. Uczniowie klasy IV, pod opieką pani Iwony Jaworskiej zaprezentowali perypetie Klementynki - łatwowiernej i gadatliwej dziewczynki, która ścieżką przez las udaje się do swojej babci… i tak dalej, i tak dalej… Wszystko jak w bajce! Bajkowa była także wymyślona i wykonana  przez koło teatralne scenografia, kostiumy i charakteryzacja. Wszystko przemyślane i dopracowane, z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym i nagłośnieniem. Aż miło było oglądać!
A, żeby młodzi aktorzy nie wyszli z wprawy, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, czyli 27 marca odwiedzili z „Czerwonym Kapturkiem” zaprzyjaźnione przedszkole „Leśne Skrzaty”, gdzie pouczającą historię Klementynki przedstawili dla swoich małych kolegów. W dowód wdzięczności otrzymali pamiątkowy dyplom, a ku uciesze kosz słodyczy.

28 marca 2015 r.
Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie zorganizował konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili akcji. Pierwszym etapem był konkurs szkolny. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.  Z uczniowskich dzieł wyłoniono te, które reprezentowały naszą społeczność w konkursie zewnętrznym.
    28 marca odbył się finał połączony z koncertem wielkanocnym. Punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursu. Do Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Żeromskiego wpłynęło 221 prac wykonanych przez 422 dzieci.
Uczennica klasy I Weronika Grzelak zajęła III miejsce w kategorii na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Jesteśmy dumni i GRATULUJEMY! 

25 marca 2015 r.
W środę 25 marca uczniowie naszej szkoły wraz z panią Aleksandrą Siekierą zorganizowali kiermasz wielkanocny, na którym wystawili samodzielnie wykonane  ozdoby świąteczne. Większość powstała z  naturalnych i łatwo dostępnych surowców- kory, mchu, skorupek i brzozowych gałęzi. Wśród prac były rozmaite ozdoby z masy solnej- baranki,  ptaszki, zajączki, a także  wianki świąteczne, stroiki i prawdziwy hit kiermaszu- wielkanocne ciasteczka, które upiekła pani Agnieszka Domańska, a ozdobili oczywiście uczniowie. Żadna z wystawionych ozdób nie miała określonej ceny, ale dzięki hojności osób kupujących udało nam się zebrać ponad 380 złotych. Dziękujemy!

21 marca 2015 r.
W sobotę 21 marca uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Moniki Orlińskiej, wzięli udział w charytatywnym Teście Coopera, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby Zespołu Szkół w Erminowie. Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów, co dało  nam drugie miejsce pod względem liczebności w klasyfikacji ogólnej. Największym sukcesem tego dnia było zajęcie przez Bartka Krawczaka z klasy II pierwszego miejsca w swojej kategorii wiekowej.

20 marca 2015 r.
Dzień Samorządności
20 marca obchodziliśmy Dzień Samorządności. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przejęli władzę w szkole na jeden dzień. Pani Dyrektor Ewa Grzelak przekazała Marii Wojciechowskiej dziennik lekcyjny oraz powierzyła nowej pani Dyrektor opiekę nad szkołą i uczniami. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Sieczka wygłosiła przemówienie oraz przedstawiła plan dnia. Uczniowie zostali zapoznani z Radą Pedagogiczną oraz pracownikami szkoły. Z wielkim entuzjazmem ruszyli do sal lekcyjnych. Uczniowie klasy VI sumiennie przygotowali się do swych ról, zadbali o każdy szczegół, stroje, fryzury oraz materiały do prowadzonych zajęć.
Jedną z atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski była projekcja filmu Bella i Sebastian. Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży biletów zostanie zakupiona karma dla bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się fundacja Nero.
Dzień Samorządności to także Pierwszy Dzień Wiosny. Po filmie cała społeczność szkolna zebrała się na placu przed szkołą aby spalić Marzannę, pożegnać zimę i przywołać długo oczekiwaną wiosnę.
Był to wspaniały dzień, długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się i pomogli zorganizować Dzień Samorządności. Szczególnie członkom Samorządu Uczniowskiego oraz uczniom klasy VI.

20 marca 2015 r.
Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.
Do 20 marca trwał w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. W tym roku zorganizowaliśmy go z podziałem na dwie kategorie- konkurs na najpiękniejszą ozdobę  i na najpiękniejszy stroik. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, inwencją twórczą i pracowitością dostarczając prawie 50 prac, z których każda była wyjątkowa i oryginalna. W związku z tym wszyscy uczestnicy otrzymali od pani dyrektor gratulacje i słodki upominek. .  W tym roku zwycięzcami szkolnego konkursu okazali się: Blanka Nowakowska, Sebastian Chłystek, Zosia Siekiera i  Adam Krawczak z Oddziału Przedszkolnego; Weronika Grzelak, Kinga Leśniewska, Patrycja Ptaszyńska i Wiktoria Zawadzka z klasy I oraz Michał Gajewski, Antek Stephan, Kacper Mazippus z klasy V i Julia Sobczak z klasy VI.  Autorzy  12, naszym zdaniem najciekawszych prac,  dodatkowo otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki, a wykonane przez nich ozdoby i stroiki zgłosiliśmy do powiatowego konkursu „Tradycje i obrzędy świąteczne” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie. Gratulujemy!

19 marca 2015 r.
Nasza szkoła, jak na szkołę w lesie położoną przystało, przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Dni Przyjaciół Lasu”. W ramach tego przedsięwzięcia dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III brały udział w konkursach plastycznych. Maluchy  z „Zerówki”  ilustrowały leśny krajobraz na podstawie wysłuchanej lektury, w ramach konkursu „Bajkowy Las”, a dzieci z klas I-III wykonywały pracę plastyczną „Drzewa Naszych Lasów”, prezentującą szczegółowo wybrane drzewo leśne. Natomiast najstarsi uczniowie, czyli klasy IV-VI wykonywały prezentację multimedialną „Kto jest przyjacielem lasu?”. Najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej zostały wysłane na konkurs ogólnopolski i z niecierpliwością czekamy na ich rozstrzygnięcie. 
Na świetlicy powstała duża galeria rysunków i malowideł wszelakich przedstawiających drzewa naszych lasów i gazetka tematyczna dotycząca  „drzewnych statystyk i rekordzistów”. Nie był to jednak jeszcze koniec programu „Dni Przyjaciół Lasu”.
W czwartek, 19 marca, gościliśmy w szkole edukatora z Nadleśnictwa Radziwiłłów - panią Halinę Walczak, która poprowadziła ciekawe zajęcia ze wszystkimi uczniami naszej szkoły. Dzieci młodsze dowiedziały się wielu interesujących rzeczy podczas zajęć zatytułowanych „Mieszkańcy lasu”, a starsi uczniowie rozszerzyli swoją wiedzę podczas wykładu i prezentacji zatytułowanej „Funkcje Lasu”. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Radziwiłłów wzbogaciła się także szkolna biblioteka, ponieważ pani edukator przekazała na rzecz szkoły kilka ciekawych książek, atlasów i folderów za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

13 marca 2015 r.
Policjantki uczą bezpiecznego poruszania się po drogach
"To są znaki najważniejsze!
Już przedszkolak znać je musi,
gdy się znajdzie na ulicy
bez tatusia i mamusi."

I nasze przedszkolaki już je znają, ponieważ 13 marca w piątek gościły u siebie dwie panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Panie przeprowadziły zajęcia z dziećmi i wyjaśniły im  podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniały też dzieciom o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych i o potrzebie posiadania elementów odblaskowych przy rowerze, plecaku, ubraniu.
Po zajęciach  dzieci otrzymały od pani pedagog  kart pracy utrwalające zdobytą wiedzę, kolorowanki i oczywiście - odblaskowe buźki do zawieszenia na plecaku lub rowerku.

Po zajęciach w Oddziale Przedszkolnym przyszła pora na klasę IV, która w tym roku przystąpi do egzaminu na kartę rowerową. Tam panie policjantki mówiły o bezpieczeństwie rowerzystów, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.  I także czwartoklasiści otrzymali od pani pedagog odblaskowe zawieszki. A wszystko po to, aby byli bardziej widoczni, czyli bardziej bezpieczni na drodze.

6-7 marca 2015 r.
Dzień Logopedii w Radiu Sochaczew
Z okazji Europejskiego Dnia Logopedii logopeda szkolny - pani Ola Siekiera zaproszona została do Radia Sochaczew aby powiedzieć kilka słów na temat profilaktyki logopedycznej, znaczenia kompetencji komunikacyjnych i prawidłowego rozwoju mowy u dziecka. Wszystkich zainteresowanych wywiadem odsyłamy na stronę Radia Sochaczew.
Natomiast dzień później na antenie radia pojawiły się gwiazdy wielkiego formatu, czyli uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klasy I, którzy zaprezentowali słuchaczom prawdziwe popisy logopedyczne. Dzieci recytowały wiersze i rymowanki zawierające duże stłoczenie głosek s, z, c, dz oraz sz, ż, cz, dż, i głoski r, dla utrudnienia opozycyjnie względem siebie ułożonych. Jednak nic to dla nich trudnego, gdyż poradzili sobie wyśmienicie. Gratulujemy i podziwiamy! A wszystkich zainteresowanych odsyłamy oczywiście na stronę Radia Sochaczew.

6 marca 2015 r.
Klasa VI zna już terminy „nieletni”, „czyn karalny”, „ demoralizacja” i wiele innych. A to za sprawą policjantów z Wydziału ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. W dniu 6 marca sierżant Joanna Olszar przeprowadził z uczniami zajęcia na temat „Odpowiedzialności prawnej nieletnich na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu demoralizacji”, a sierżant Paweł Rynkiewicz w tym samym dniu przeprowadził z wybranymi i chętnymi uczniami rozmowy indywidualne na ten sam temat. Policjantom serdecznie dziękujemy, uczniom życzymy aby zdobyta wiedza przyniosła wymierne korzyści i uchroniła przed błędami.

28 lutego 2015 r.
Misterium Męki Pańskiej w Seminarium Pallotyńskim
Mimo tego, że sobota jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, w ostatnią sobotę lutego pod naszą szkołą zgromadziła się duża grupa ludzi. Byli uczniowie i ich rodziny, nauczyciele, pracownicy szkoły i osoby ze szkołą zaprzyjaźnione. A wszystko dlatego, że właśnie w tym dniu odbywał się, zorganizowany przez panią Alicję Jędrzejewską, wyjazd do Ołtarzewa na inscenizację  Misterium Męki Pańskiej, które rok rocznie, bezpłatnie wystawia Pallotyńskie Wyższe Seminarium Duchowne. W tym roku inscenizacja, w reżyserii kl. Jana Modrzejewskiego, nosiła tytuł „Męka oczami Piotra” i zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich, którzy ją obejrzeli. Nasi uczniowie przeżywali  Misterium ze wzruszeniem i w skupieniu, zachowując się z należytą godnością i powagą. Tym samym, po raz kolejny zresztą,pokazali, że ogłada i dobre wychowanie nie są im obce z  czego jesteśmy bardzo dumni.

19 lutego 2015 r.
Przez dwa dni gościliśmy w naszej szkole panią Karolinę Wasiak- studentkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która przypomniała dzieciom-zarówno tym malutkim, jak i całkiem dużym kilka zasad dotyczących higieny. W czwartek 19 lutego poprowadziła zajęcia z dziećmi z „Oddziału Przedszkolnego”- pokazała prezentację dotyczącą higieny małych dzieci, opowiedziała o bakteriach i wirusach i nauczyła, jak prawidłowo i dokładnie myć rączki. Po części teoretycznej nastąpiła praktyka i wszystkie przedszkolaki pod czujnym okiem pani Karoliny starannie myły ręce. Dokładnie jak w wierszyku „Przedszkolaczek mały, duży wie do czego mydło służy…”
Później nasz gość spotkał się z uczniami klas IV-VI, oddzielnie z chłopcami i oddzielnie z dziewczynkami. W przystępnej formie, dostosowanej do wieku i potrzeb słuchaczy, pani Karolina opowiedziała o higienie wieku dorastania i przedstawiła ciekawą prezentację.
Wszystkie dzieci słuchały z dużym zaciekawieniem. Z pewnością czuły się do tego zobowiązane, ponieważ pani ubrana w biały fartuch, trepy i czepek wyglądała bardzo profesjonalnie i (zwłaszcza dla maluchów) trochę groźnie…

13 lutego 2015 r.
Walentynki
W środku zimy jest jeden z najcieplejszych dni. Poświęcony miłości i sympatii. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem celebrowali Dzień Świętego Walentego. Wraz z panią Martą Bulik przygotowali wspaniałe przedstawienie, z humorem opowiadające o miłości Hery i Zeusa, Romea i Julii oraz H. Pottera i Giny. Klasa VI zorganizowała także ciekawostki lingwistyczne, zapoznając wszystkich ze słowem kocham Cię w różnych językach.
Na zakończenie przedstawienia uczennice klasy IV zaśpiewały piękną i trudną piosenkę… przy akompaniamencie skrzypiec. Następnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursów, na wierszyk i kartę walentynkową. Nadesłano wiele wspaniałych prac oto lista nagrodzonych:
KARTA WALENTYNKOWA
Klasy 0- III
1.    Julia Sionek klasa III oraz Patrycja Kuczek „0”
2.    Maria Olobry klasa I oraz Karol Kapusta klasa II
3.    Wiktoria Zawadzka klasa I oraz Kinga Szafaryn klasa I
Wyróżnienie otrzymali uczniowie: Zofia Siekiera „0” oraz Jan Olobry „0”
Klasy IV- VI
1.    Julia Ślimak klasa VI
2.    Julia Sobczak klasa VI
3.    Wiktoria Dąbrowska klasa IV oraz Antoni Siekiera klasa IV
Wyróżnienie otrzymała uczennica Kinga Zatorska z klasy V
WIERSZE WALENTYNKOWE
Klasy 0-III
1.    Patrycja Ptaszyńska klasa I
2.    Bartosz Krawczak klasa II
3.    Agata Szafrańska klasa I oraz Dominik Szafrański klasa I
Klasy IV- VI
1.    Maja Górczyńska klasa IV
2.    Maria Wojciechowska klasa VI
3.    Daria Mazippus, Gabrysia Pszczółkowska, Basia Piątkowska uczennice klasy IV
Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Haba uczennica klasy VI
Na zakończenie wspaniałego dnia uczniowie klasy VI i członkowie Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę listonosza i wręczali walentynki uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

6 lutego 2015 r.
Rekordowa "Góra Grosza"
Po kilku latach przerwy uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w akcję społeczną  „Góra Grosza”, czyli zbiórkę drobnych monet na rzecz Towarzystwa „Nasz Dom”, która pomaga dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W zbiórce udział wzięła cała szkoła.  Od początku grudnia do końca stycznia uczniowie, rodzice i nauczyciele zbierali „drobniaki” rywalizując ze sobą o tytuł „złotej klasy”, który ostatecznie przypadł klasie VI. „Złota klasa”  zebrała najwięcej - zarówno kwotowo, jak i kilogramowo. Drugie miejsce  (niewiele ustępując rywalom) zajęła klasa III, a trzecie II.  Łącznie zebraliśmy  1043  złote i 97 groszy - wyłącznie w „złotych” monetach, których zebraliśmy prawie 70 kilogramów! A gdyby to przeliczać na sztuki, to według naszych obliczeń zebraliśmy 30995 monet, które skrupulatnie liczyliśmy przez tydzień.  Aby pokazać najmłodszym dzieciom jaka to ilość zwycięskie klasy usypały z nich prawdziwą górę wzbudzając tym samym zachwyt i zdziwienie maluchów. Po raz kolejny pokazaliśmy, że choć jesteśmy malutką szkółką, to mamy wielkie serca.


3 lutego 2015 r.
Jasełka dla przedszkolaków
3 lutego naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi,  mali goście- przedszkolaki z „Leśnych Skrzatów”. Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia nasi uczniowie raz jeszcze wystawili Jasełka, przybliżając  maluchom historię Bożego Narodzenia. Po występach przedszkolaki otrzymały od pani katechetki słodkie upominki- własnoręcznie robione i pięknie zdobione piernikowe aniołki, a uczniowie stwierdzili, że występy przed tak „malutką” publicznością to czysta przyjemność i już szykują dla nich kolejną niespodziankę…

19-23 stycznia 2015 r.
Ferie w szkole.
W dniach 19 – 23 stycznia 2015 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole "Ferie zimowe dla dzieci". Uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wielu atrakcji. Pierwszego dnia zorganizowaliśmy wyjazd do Bajlandii. Drugiego dnia dzieci wraz z opiekunami wyjechały do kina Mazowsze na film "Padington". W środę odbyły się zajęcia na pływalni "Orka". Czwartek był dniem sportowym – uczniowie brali udział w licznych grach i zabawach indywidualnych i zespołowych. Ostatni dzień poświęcony był sztukom plastycznym. Uczestnicy mieli okazję wykonywać pracę różnymi technikami przy użyciu wielu ciekawych materiałów. Każdego dnia dzieci otrzymywały poczęstunek. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i z uśmiechami wracali do domów.


17 stycznia 2015 r.
Choinka noworoczna
Tradycyjnie jak co roku w styczniu w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna poprowadzona przez pana Piotra Milczarka zwanego przez dzieci Wujciem Wariatuńciem. O godzinie 10 rozpoczęła się wspaniała zabawa przy dźwiękach muzyki. Przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji m. in. Konkursy taneczne, gry i zabawy zręcznościowe oraz konkurs na najlepsze przebranie nagradzane słodyczami. O godzinie 13 przybył bardzo oczekiwany przez dzieci gość – św. Mikołaj. Wszyscy otrzymali prezenty oraz bilety do Bajlandii.
Wszyscy doskonale się bawili! Zapraszamy za rok!15 stycznia 2015 r.

W czwartek 15 stycznia, nasi najmłodsi uczniowie, czyli „Zeróweczka” i klasy I-III, obejrzeli w MOK w Sochaczewie  baśń muzyczną zatytułowaną „Mikołaj”.  Przedstawienie w zabawny sposób opowiadało zimowe perypetie znanych i lubianych postaci bajkowych. Było jednocześnie dość nowatorskie, ponieważ dzieci brały z nim czynny udział- śpiewały, tańczyły i bawiły się razem z artystami. Dzięki temu nikt się nie nudził, a krótka wycieczka była miłą odskocznia od codziennych zajęć.


11 stycznia 2015 r.
Wyróżnienie w Konkursie Kolęd
Uczennice klasy IV: Maja Górczyńska i Gabriela Pszczółkowska otrzymały wyróżnienie w organizowanym przez parafię p. w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie Parafialnym Konkursie pt. "Śpiewajmy Kolędę Jezusowi". Gratulujemy!

19 grudnia 2014 r.
Wigilia szkolna i pożegnanie dyrektora Tadeusza Głuchowskiego
19 grudnia był szczególnym dniem dla naszej społeczności szkolnej. W tym dniu, jak co roku, uczniowie klasy IV (z pomocą starszych i młodszych koleżanek i kolegów) wystawiali Jasełka przygotowane pod okiem pani katechetki Alicji Jędrzejewskiej i pani Lidii Sobieraj. W tym roku w roli Maryi wystąpiła Jagoda Szafaryn, a w roli Józefa Antek Siekiera. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe uświetnił także śpiew  a capella, śpiew na dwa głosy oraz  gra na skrzypcach. Całości dopełniła wyjątkowo bogata, starannie wykonana scenografia oraz odpowiednia charakteryzacja młodych aktorów. Całość wypadła naprawdę wzruszająco! Dzięki temu każdy z widzów już na kilka dni przed Pierwszą Gwiazdką  poczuł prawdziwy klimat Bożego Narodzenia...
Ale to nie był koniec wzruszających momentów w tym dniu, ponieważ po obejrzeniu Jasełek przyszedł czas na oficjalne pożegnanie pana dyrektora Tadeusza Głuchowskiego. Uczniowie napisali wiersze dla Pana dyrektora, a nauczyciele, rodzice, przyjaciele szkoły i przybyli goście m.in. wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński żegnając dyrektora Głuchowskiego wypowiadali się w samych superlatywach życząc Mu jednocześnie wielu sukcesów na stanowisku Wicestarosty Powiatu sochaczewskiego.
Na koniec ksiądz proboszcz Zbigniew Żądło odczytał fragment Pisma Świętego, a pani dyrektor Ewa Grzelak złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, zaśpiewali  kolędę i rozpoczęła się wspólna wigilia dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i licznie przybyłych gości.

10 - 11 grudnia 2014 r.

Turniej mini piłki koszykowej dziewcząt i chłopców
W dniach 10 i 11 grudnia zostały przeprowadzone zawody gminne dziewcząt i chłopców w mini piłkę koszykową. Nasza szkoła była gospodarzem turnieju, a nasze dziewczynki i nasi chłopcy zajęli drugie miejsca w turnieju. Gratulujemy!


5 grudnia 2014 r.

Mikołajki szkolne
Ho! Ho! Ho! W piątek 5 grudnia na korytarzach naszej szkoły dało się słyszeć śmiech przesympatycznego św. Mikołaja, który wraz ze swoimi elfami przybył, aby obdarować podarkami wszystkie grzeczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gawłowie. Było dużo radości, ciepła i świątecznej atmosfery.


28 listopada 2014 r.

Zabawa Andrzejkowa
W piątek 28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Dzieci bawiły się na dyskotece na sali gimnastycznej. Podczas zabawy odbyły się liczne konkursy przygotowane przez uczniów klasy 6. Dużym powodzeniem cieszył się sklepik, z którego cały zysk został przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.20 listopada 2014 r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gawłowie
Szkoła Podstawowa im . ks. Jana Twardowskiego jak co roku włącza się akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Postanowiliśmy wykorzystać czas Świąt Bożego Narodzenia, magię tego okresu, aby zaangażować społeczność lokalną do naszych akcji. Zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne Świąteczna Cepeliada dla dzieci i rodziców. Spotkanie prowadziła artysta plastyk Beata Szuszkiewicz, dzięki ciekawym pomysłom powstały oryginalne ozdoby świąteczne, które mogą być niepowtarzalnym prezentem. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wszystkie niezbędne materiały do wykonywania ozdób świątecznych. Uczestnicy przy wykorzystaniu różnych technik wykonali prawdziwe arcydzieła. Zapanowała prawdziwa świąteczna atmosfera. Rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek oraz gorące napoje. Wszystkim pracowało się wspaniale, tak bardzo, że organizatorzy na prośbę uczestników zorganizowali jeszcze jedne warsztaty, tylko dla rodziców
   Wszystkie wykonane ozdoby zostały przeznaczone na sprzedaż na prowadzonym przez Samorząd Uczniowski Kiermaszu Świątecznym. Cały zysk z akcji zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.