Rok szkolny 2015/2016


24 czerwca 2016 r.
Jak szybko mija czas. Pod tym hasłem nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, które odbyło się na sali gimnastycznej naszej szkoły w ostatni piątek czerwca.

17 czerwca 2016 r.
Tego dnia gościliśmy w murach naszej szkoły księdza biskupa.

10 czerwca 2016 r.
Uczniowie klasy 2 przygotowali dla swoich Rodziców niespodziankę. Zorganizowali przedstawienie, na którym recytowali wybrane przez siebie wiersze dla mamy i taty oraz śpiewali piosenki. Po występach wręczyli gościom prezenty. Mamy dostały własnoręcznie wykonane bransoletki, a tatusiowie relaksujące drapacze. Podarunki zostały przygotowane na warsztatach plastycznych w Domu Pracy Twórczej, podczas wycieczki klasowej go Granicy w Kampinoskim Parku Narodowym. Następnie wszyscy uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Tatusiowie zaprosili swoje pociechy na plac zabaw do wspólnych zabaw.

9 czerwca 2016 r.
Tego dnia w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poświęcony Twórczości Księdza Jana Twardowskiego oraz rozstrzygniecie konkursu plastycznego. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do wiersza Żaba. Dzieci z klas 1-3 i 4-6 recytowały przygotowane wiersze przed komisją złożoną z nauczycieli różnych szkół. Po burzliwych obradach jury ogłosiło wyniki, a wszyscy laureaci zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami.

Wyniki konkursu recytatorskiego klasy 1-3
I miejsce Julia Wesołowska Szkoła Podstawowa w Mokasie,
II miejsce Maja Pindor Szkoła Podstawowa w Wyczółkach
III miejsce Maria Olobry Szkoła Podstawowa w Gawłowie
III miejsce Julia Kowalska Szkoła Podstawowa w Żukowie
Wyróżnienie Bartosz Figat Szkoła Podstawowa w Wyczółkach
Wyniki konkursu recytatorskiego klasy 4-6
I miejsce Weronika Grzelak Szkoła Podstawowa w Żukowie,
II miejsce Jakub Jeznach Szkoła Podstawowa w Żukowie
III miejsce Aleksandra Jasińska Szkoła Podstawowa w Kątach
III miejsce Jakub Błoński Szkoła Podstawowa Żukowie
Wyróżnienie: Jagoda Szafaryn Szkoła Podstawowa w Gawłowie,
Wyróżnienie: Kacper Janasik Szkoła Podstawowa w Kątach
Wyniki konkursu plastycznego klasy 1-3
I miejsce Kamila Lisowska Szkoła Podstawowa w Mokasie,
II miejsce Patrycja Kantarska Szkoła Podstawowa w Wyczółkach,
III miejsce Weronika Grzelak Szkoła Podstawowa w Gawłowie,
Wyróżnienie: Julia Wesołowska Szkoła Podstawowa w Mokasie i Cezary Orlikowski Szkoła Podstawowa w Gawłowie,
Wyniki konkursu plastycznego klasy 4-6
I miejsce Jagoda Szafaryn Szkoła Podstawowa w Gawłowie,
II miejsce Antoni Siekiera Szkoła Podstawowa w Gawłowie,
III miejsce Nadia Ciura Szkoła Podstawowa w Gawłowie,
Wyróżnienie: Wiktoria Kusz Szkoła Podstawowa w Gawłowie i Nikola Rębiejewska Szkoła Podstawowa w Gawłowie,
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów oraz nauczycielom przygotowującym uczniów. Zapraszamy za rok!

3 czerwca 2016 r.
Uczniowie z klas 1A, 1B , 2 i 3 uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce. 3 czerwca wyruszyli wraz z wychowawcami do Warszawy. Zwiedzali Muzeum Techniki oraz uczestniczyli w lekcjach muzealnych poświęconych wynalazkom, podróżom, leśnej przyrodzie oraz doświadczeniom fizycznym. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Techniki, podziwiali wystawy tematyczne i słuchali opowiadanych ciekawostek.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Starym Mieście pełnym legend i opowieści. Uczniowie podziwiali zabytki Warszawy, odwiedzili najciekawsze miejsca najstarszej części miasta.

2 czerwca 2016 r.
Tego dnia reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w zjeździe szkół noszących imię księdza Jana Twardowskiego. Co roku w dniu jego urodzin, które przypadają 1 czerwca do Wilanowa przyjeżdżają przedstawiciele szkół. Uroczystość rozpoczęła msza w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W podziemiach, której pochowany jest ksiądz Twardowski. Msza święta jak zawsze miała wyjątkową oprawę. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, księża, którzy znali Jana od Biedronki opowiadali o jego życiu i twórczości. Uczniowie mieli okazję spotkać, porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z kardynałem Kazimierzem Nyczem metropolitą warszawskim, który przewodniczył mszy świętej.

24 maja 2016 r.
Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla rodziców niespodziankę: recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po przedstawieniu wręczyły ukochanym rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

19 maja 2016 r.
Na to wydarzenie czekaliśmy z utęsknieniem. 19 maja naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość pani Jadwiga Wiśniewska z Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Nero. Uczniowie naszej szkoły maja na uwadze dobro zwierząt. Sumiennie zbierali rzeczy potrzebne zwierzakom. Samorząd Uczniowski zorganizowali kino szkolne, zyski ze sprzedaży biletów przeznaczyli na zakup karmy. Pani Wiśniewska opowiedział o swojej działalności, psach, kotach i innych ciekawostkach związanych ze swoimi podopiecznymi. Z wielkim przejęciem dzieci wysłuchały pogadanki o bezdomności zwierząt ich chorobach, interwencjach związanych z ich ratowaniem. Dowiedziały się, że przyczyną nieszczęścia są ludzie, to oni porzucają i  krzywdzą. Na długo zostanie w naszej pamięci to spotkanie. Obiecaliśmy, że następnym razem to my odwiedzimy siedzibę Fundacji i jej podopiecznych. Pamiętajmy: Dobro powraca!

11 i 12 maja 2016 r.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w niezwykłej wycieczce. 12 maja klasa II wybrała się na wycieczkę do Granicy. Dzień wcześniej to samo miejsce odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy III.
Odwiedziły Ośrodek Dydaktyczno- Muzealny w Granicy na terenie Puszczy Kampinoskiej. Uczniowie wzięli udział w pouczającej lekcji muzealnej, zwiedzali muzeum oraz zagrody skansenowe z przykładami budownictwa puszczańskiego.
Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty plastyczne w Domu Pracy Twórczej Granica, na których z wielkim zaangażowaniem pracowali nad prezentami dla swoich mam. Uczniowie mieli także możliwość podziwiania terenu z wieży obserwacyjnej.
Organizatorzy zapewnili miejsce do rozpalenia grilla. Wycieczkę zakończył wspólny poczęstunek. Jeszcze wrócimy w to wspaniałe miejsce. Czujemy niedosyt, ponieważ nie poznaliśmy pupilki leśników- Guci, bardzo towarzyskiej młodej samicy łosia.

23 marca 2016 r.
Tego dnia odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i słodkich nagród dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w Wielkanocnym Konkursie Pisanek.
Lista nagrodzonych dzieci:
Zerówka - pierwsze  miejsce Dominik Szyperek, drugie miejsce Marysia Tymorek i trzecie miejsce Filip Syguła,
Klasa 1A - pierwsze miejsce Jan Olobry, 2 miejsce Edytka Zatorska, 3 miejsca Marysia Chłystek i Adam Dąbrowski,
Klasa 1B - pierwsze miejsce Patrycja Kuczek, drugie miejsce Paulina Strzelecka, trzecie miejsca Oliwia i Patrycja Rębiejewskie,
Klasa 2 - pierwsze miejsce Weronika Grzelak, drugie miejsce Marysia Olobry, trzecie miejsca Cezary Orlikowski i Patrycja Ptaszyńska,
Klasa 3 - pierwsze miejsce Blanka Dutkowska, drugie miejsce Małgorzata Dydak, trzecie miejsca Tobiasz Wróblewski i Natalia Parśniak,
Klasa 4 - pierwsze miejsce Sylwia Walczak, drugie miejsce Bartosz Haba, trzecie miejsce Nikola Rębiejeska,
Klasa 5 - Wiktoria Kusz,
Klasa 6 - Katarzyna Zatorska.
Gratulujemy!


21 marca 2016 r.
21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Gospodarzami tego wyjątkowego dnia był Samorząd Uczniowski oraz klasa 6.
Obchody rozpoczął apel, na którym pani Dyrektor Ewa Grzelak powitała zebranych, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Następnie przekazała symbolicznie władzę Jagodzie Szafaryn - przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która na jeden dzień stała się dyrektorem szkoły. Uczniowie klasy 6 wcielili się w rolę nauczycieli. Do swych zadań przygotowali się bardzo sumiennie, zaplanowali zajęcia, które prowadzili oraz stroje.
Po trzech godzinach lekcyjnych cała społeczność szkolna zebrała się przed budynkiem, aby zgodnie ze zwyczajem spalić Marzannę, odgonić srogą zimę a przywołać wyczekiwana wiosnę. Kolejnymi atrakcjami były przedstawienia przygotowane przez klasy 5 i 4 pod opieką pań Małgorzaty Modrzejewskiej oraz pani Iwony Jaworskiej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

1-14 lutego 2016 r.

Podczas ferii zimowych w naszej szkole wiele się działo. Został przeprowadzony remont dachu na odcinku łączącym szkołę z salą gimnastyczną. Wewnątrz budynku Rodzice pomalowali ściany w świetlicy szkolnej oraz pomalowali salę lekcyjną, w której zajęcia ma klasa 4. Zostały przeprowadzone także drobne remonty i niezbędne naprawy. Dziękujemy bardzo Rodzicom za pomoc!

28 stycznia 2016 r.
klasy: 1A, 1B, 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Uczniowie oglądali wyjątkowe przedstawienie Jaś i Małgosia wg bajki napisanej przez Braci Grimm w reżyserii Stefana Szaciłowskiego. Głównym bohaterom Jasiowi i Małgosi w pokonywaniu trudności pomagają sympatyczne, leśne zwierzęta.
Dzieci zachwyciły się leśną scenografią, barwnymi kostiumami oraz żywiołową muzyką. Świat teatru zachwycił uczniów, pozwolił przenieść się w bajkową, kolorową rzeczywistość. Młodzi widzowie żywiołowo reagowali na to co działo się na scenie. Wybuchały salwy śmiechu, słychać było odgłosy strachu czy głośne odpowiedzi z widowni. Takie reakcje dowodzą, że przedstawienie było udane.

25 stycznia 2016 r.
Plecaki dla pierwszaków
Dzięki uprzejmości pana Grzegorza Strzeleckiego - dziadka naszej uczennicy Paulinki, uczniowie klasy 1B kolorowe plecaki z wesoła krówką. Bardzo dziękujemy za podarunek i zapewniamy, że dzieci nie raz wykorzystają plecaki w czasie szkolnych  wycieczek.

22 stycznia 2016 r.

W piątek uczniowie z klas pierwszych gościli w szkole swoje babcie i swoich dziadków. Z tej okazji przygotowali dla nich piękne wierszyki i piosenki, własnoręcznie wykonane upominki, galerię portretów oraz słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta okazało się  bardzo wzruszającym momentem, a frekwencja w tym dniu  zaskoczyła nas wszystkich. Babciom i dziadkom raz jeszcze dziękujemy za tłumne przybycie i życzymy wszystkiego najlepszego.
Dzień babci i dziadka uroczyście obchodzili także najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W związku z licznymi nieobecnościami małych artystów obchody święta babci i dziadka przeniesiono w zerówce na dzień 28 stycznia. W tym właśnie dniu przedszkolaki wystąpiły dla swoich bliskich wywołując nie jedną łzę w babcinym oku… Po akademii maluchy wraz z babciami  i dziadkami udały się na ciepłe picie i słodki poczęstunek.


9 stycznia 2016 r.
Warto pomagać.
Pomaganie innym to przywilej. Pomagamy nie dlatego, że coś wcześniej otrzymaliśmy lub oczekujemy zapłaty. Pomagamy by świat stał się lepszy. Uczniowie naszej szkoły, rodzice, nauczyciele zawsze reagują, gdy ktoś potrzebuje wsparcia. Wzruszyła nas historia ucznia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie. Bartek i Jego rodzina potrzebują pomocy. Takimi słowami zwróciła się do nas pani dyrektor Ewa Grzelak. Zaplanowaliśmy wiele działań. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ozdób świątecznych. Uczniowie z klas IV i V wraz z wychowawczyniami panią Moniką Orlińską i panią Małgorzatą Modrzejewską na spotkaniach z Rodzicami wykonali piękne stroiki świąteczne. Przekazali swoje wyroby na kiermasz. Przedszkolaki z panią Lucyną Jaszczak przygotowały kolorowe bombki oraz stroiki świąteczne.
Po rozstrzygnięciu konkursu na Kartę Bożonarodzeniową, który organizowały pani Jadwiga Głuchowska i pani Zofia Tokarska- Chojnacka, również sprzedawaliśmy przepiękne kartki. Na choince noworocznej Samorząd Uczniowski zorganizował licytację cennych przedmiotów podarowanych przez lokalnych artystów i rodziców. Zebraliśmy niesamowitą kwotę 1450 zł.
Nie zapomnieliśmy także o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Angażowanie się w ta akcję to już nasza szkolna tradycja. Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż  styropianowych śnieżynek oraz loterię noworoczną. Każdy los wygrywał. Zorganizowaliśmy także kawiarnię dla Rodziców. Kwota, którą zebraliśmy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy to 959zł i 89 gr.
Pragniemy podziękować wszystkim życzliwym, którzy zawsze Nas wspierają. Szczególne podziękowania należą się naszym rodzicom, pani dyrektor Ewie Grzelak, nauczycielom i pracownikom szkoły.
Działania te przyczyniają się do kształtowania postaw prospołecznych. Uczniowie poznają problemy innych ludzi, podejmują działania aby je rozwiązać. Dlaczego warto pomagać? Pomagając innym można stać się lepszym człowiekiem, który nie myśli tylko o sobie. Pomagając zmieniamy świat, czarujemy rzeczywistość.

4 stycznia 2016 r.

W szkole w Gawłowie po raz drugi uczniowie, pod okiem pani katechetki Alicji Jędrzejewskiej i przy akompaniamencie pani Lidii Sobieraj, wystawili Jasełka. Tym razem na widowni zasiedli nasi mali przyjaciele, czyli dzieci z Anglojęzycznego Niepublicznego Przedszkola Leśne Skrzaty. Po występie mali goście otrzymali od pani katechetki ręcznie malowane, piernikowe anioły, a od całej społeczności szkolnej zaproszenie na kolejne przedstawienia.

21 grudnia 2015 r.
Grudzień to wyjątkowy miesiąc, szczególnie ukochany przez dzieci. Na uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji. 4 grudnia odwiedził Nas Mikołaj. Przybył z prezentami dla każdego, dzieci odwdzięczyły się wyjątkowemu gościowi laurkami, piosenkami i wierszykami.
21 grudnia odbyły się Jasełka opowiadające historię narodzenia Jezusa w Betlejem, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Alicji Jędrzejewskiej i pani Lidii Sobieraj. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. W tak ważnym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński, wicestarosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski, radna Agnieszka Offerczak- Ciura. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Ewa Grzelak  oraz goście. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, odśpiewaniu kolędy pani dyrektor złożyła Wszystkim wzruszające życzenia oraz zaprosiła do wspólnej wigilii. 

26 listopada 2015 r.
Na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły bawili się doskonale na dyskotece andrzejkowej.

23-27 listopada 2015 r.

W tych dniach w Szkole Podstawowej w Gawłowie trwał „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. W tym czasie w klasach przeprowadzono ciekawe zajęcia rozwijające wiedzę uczniów na temat dobrego chleba, wartościowej diety i właściwego sposobu odżywiania się oraz jego wpływu na zdrowie człowieka. W ramach prowadzonej kampanii uczniowie klas młodszych wykonywali prace plastyczne przy użyciu ziaren, nasion i masy solnej, a uczniowie klas starszych przygotowywali prezentacje multimedialne, do obejrzenia których zapraszamy na stronę internetowa szkoły. We wtorek 24 listopada wszyscy uczniowie przygotowywali  w szkole zdrowe, pełnowartościowe kanapki, którymi następnie poczęstowali rodziców, gdyż w tym dniu odbywało się zebranie. Oprócz poczęstunku na rodziców czekała kolejna niespodzianka - wystawa  zdrowego chleba, mąki i nasion używanych do produkcji pieczywa. Wystawę zorganizowaliśmy dzięki uprzejmości Państwa Agnieszki i Mariusza Domańskich - rodziców naszej uczennicy i współwłaścicieli piekarni. Środa była w naszej szkole „dniem zdrowej kanapki”, a w czwartek gościliśmy panią Violettę Gzik-Janiak, która przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną dotyczącą chleba - mówiła o tym skąd wzięła się tradycja wypiekania bochnów, ile chleba statystycznie zjada człowiek, jakie są tradycje i obrzędy związane z chlebem i wiele innych ciekawostek na temat pieczywa. Po zajęciach wszyscy uczniowie z apetytem próbowali przywiezionego przez Panią Gzik-Janiak pieczywa. Okazało się, że ciemne, wieloziarniste i razowe pieczywo bardzo wszystkim smakowało i mamy nadzieję, że zdrowe kanapki od teraz będą już standardem w naszej szkole.

19 listopada 2015 r.
Uczniowie klasy 3 w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom" przygotowali i przedstawili program artystyczny podczas którego recytowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uroczystość była poprzedzona czytaniem wierszy tych autorów przez p. Monikę i Remigiusza Łasiców. Czytanie dziecku wpływa bardzo korzystnie na jego rozwój emocjonalny, rozwija pamięć i wyobraźnię, poszerza i pogłębia wiedzę, pomaga w nauce, wzmacnia poczucie własnej wartości, ma także moc budowania więzi międzypokoleniowej pomiędzy dziećmi a dorosłymi.

16 listopada 2015 r.
Klasa 6 przy wsparciu Chóru szkolnego przygotowała Akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nietypowo tym razem uczniowie wcielili się w rolę prezenterów, reporterów i innych członków ekipy realizującej program telewizyjny, a sala gimnastyczna przemieniła się w studio. Na fotorelację z przedstawienia zapraszamy do naszej galerii.

7 listopada 2015 r.
Tego dnia uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy. W programie wycieczki była lekcja muzealna pt. „Mieszkańcy lasu”, zwiedzanie wystawy roślin i zwierząt zamieszkujących puszczę oraz spacer po okolicy. Wszystkie maluchy wróciły z wycieczki zadowolone i z dużo większą wiedzą na temat wielu gatunków zwierząt.

27 października 2015 r.

Tego dnia w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Odwiedziła nas pani Ewelina Iwańska pracownica ZOO w Płocku. Opowiedziała zaciekawionym uczniom o swojej ciekawej pracy. Pani Ewelina przedstawiła prezentację o ptakach żyjących w płockim ZOO. Dzieci poznały wiele interesujących faktów z życia tych zwierząt. Później pani zadawała pytania i zagadki. Największą atrakcją była papuga o imieniu Figo. Dzieci mogły ją pogłaskać, nakarmić i na koniec spotkania zrobić sobie z nią zdjęcia.

21 października 2015 r.
Klasa 2 wybrała się na jesienny spacer. Uczniowie podziwiali wspaniałą okolicę szkoły. Rozpoznawali rodzaje lasów oraz rosnące w nich drzewa. Opisywali kolorowe liście i owoce kasztanowca. Z lupami w rękach badali leśny mech. Przypomnieli sobie zasady zachowania w lesie. Wszyscy wrócili ze spaceru bardzo zadowoleni. Uczniowie zebrali jesienne skarby, a w klasie wykonali z nich wspaniałe prace plastyczne.

16 października 2015 r.
Co roku wszyscy uczniowie naszej szkoły spotykają się z pielęgniarką panią Karoliną Wasiak, która nieodpłatnie przeprowadza zajęcia ze wszystkimi uczniami naszej szkoły. Spotkania z panią Karolina cieszą się ogromnym zainteresowaniem Jej wizyta w szkole zwykle nie kończy się na jednym dniu… Są gry, zabawy, quizy i  zagadki dla najmłodszych, a także ważne i niezwykle pouczające prezentacje dla starszych uczniów, którzy zawsze czekają na spotkanie z mnóstwem przygotowanych pytań. A ponieważ „zdrowie” to temat rzeka nasi uczniowie już czekają na kolejne spotkanie.

16 października 2015 r.

Uczniowie z klas 4-6 naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Torunia.
Toruń to miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Wypiekane są one tam od 700 lat, zgodnie ze starą tradycją, średniowieczną recepturą. Wycieczkę przygotowano z myślą o ich miłośnikach - tych starszych i młodszych. Wyjechaliśmy ze szkoły skoro świt o 6.45. Od godziny 10 zaczęliśmy zwiedzanie Torunia z fantastyczna p. Marią naszym przewodnikiem.  Zwiedzaliśmy Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Dwór Artusa - Kościół św. Ducha, Pomnik Kopernika, Krzywa Wieżę i Bramę Mostową. Bardzo ciekawa była dla nas lekcja astronomii w Planetarium. Zwiedziliśmy również Żywe Muzeum Piernika gdzie sami wypiekaliśmy pierniczki. Słuchaliśmy opowieści starej Wiedźmy  o tradycji pieczenia pierników poznaliśmy również starą recepturę ale obiecaliśmy Wiedźmie, że zostanie to naszą słodką tajemnicą… Pięknym bajkowym miejscem jakie jeszcze udało nam się zwiedzić był „Dom Legend”. Bohaterowie Toruńskich legend przenieśli nas w świat bajek. Staliśmy się aktorami. Każda wycieczka to oczywiście konieczność odwiedzenia Mc Donalds . Wszystko co dobre szybko się kończy więc po pożegnaniu się z przemiłą panią przewodnik ruszyliśmy do autokaru i równo o godzinie 16.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nasi rodzice przywitali nas z wielkimi uśmiechami o godzinie 20.00. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Lewandowskiemu z Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego „Chopin” za zorganizowanie tak ciekawej wycieczki i firmie przewozowej Kochanowski a w szczególności naszemu Panu kierowcy Panu Tadeuszowi za bezpieczna podróż i częste przystanki.

9 października 2015 r.
Uroczystość pasowania uczniów klas 1A i 1B, która odbyła się na szkolnej sali gimnastycznej. Zapraszamy do galerii na fotorelację z uroczystości.

Październik 2015 r.
Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat odwiedzają  Gospodarstwo Sadownicze „Tęczowy Ogród” w Brzozowcu - przyglądają się nowoczesnym zbiorom owoców, oglądają chłodnie, podpatrują proces tłoczenia soków, a przede wszystkim korzystają z ogromnej wiedzy pana Przemka Wasilewskiego-jednego z właścicieli gospodarstwa, który zawsze życzliwie i bardzo ciekawie opowiada o tym czym się zajmuje. Przekazuje wiedzę na temat zdrowotnych właściwości jabłek i naturalnego soku, a przy tym zawsze urządza degustację owoców i wielu gatunków soku- ku zdziwieniu uczniów nawet sok z selerem i burakiem jest smaczny. Ale wizyty w sadzie i tłoczni to nie wszystko, pan Wasilewski przyjeżdża także do szkoły, na przedstawienia i lekcje poświęcone zdrowemu żywieniu. W ramach tej współpracy nasza szkoła otrzymała niedawno Certyfikat „Małego Sadownika” i zaszczytną statuetkę „Za promowanie zdrowego stylu życia”, z których jesteśmy bardzo dumni.

1 października 2015 r.
Wizyta cyrkowców w naszej szkole.
Cyrk to magiczne miejsce. Dzieci z wypiekami na twarzy oczekiwały na występ artystów cyrkowych. Wszystko mieniło się i błyszczało, stroje, rekwizyty. Wszystkiemu towarzyszyła radosna muzyka. Na scenie dali popis artyści "Cyrku Szok" , przedstawili wspaniały program artystyczny, pełen akrobacji i popisów zręcznościowych. Zabawy z klownem wywoływały głośne salwy śmiechu. Z zapartym tchem dzieci oglądały popisy, w których uczestniczył wielki, groźny pyton. Uczniowie mogli zwierzę dotknąć, szczęśliwcy nawet węża ponosić. Przedstawienia cyrkowe przyciągają wielu widzów. Uczniowie bawili się świetnie, nagradzając artystów gromkimi brawami.

23 września 2015 r.

W środę gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa, którzy zaprezentowali uczniom klas 0-3 swój najnowszy program profilaktyczny pt. "Z miłości do serduszka". Przedstawienie prezentowało losy przesympatycznego Krzysia oraz jego serduszka, którzy w prosty i zabawny sposób opowiadali o niebezpieczeństwach niezdrowego trybu życia.
"Spektakl „Z miłości do Serduszka” to zabawna lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno-psychicznej człowieka. Najmłodsi widzowie poznają tajniki zachowania diety, wpływu zajęć ruchowo-sportowych na stan zdrowia, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla człowieka uzależnień. To również zestaw praktycznych wskazówek o korzystaniu z mediów elektronicznych, o pozytywach płynących z systematyczności nauki i pracy. To także pochwała trudu zbiorowego, szacunku dla Opiekunów, dbałości o język komunikacji i tolerancji dla odmienności etnicznej."
Źródło cytatu: www.kurtyna.krakow.pl

22 września 2015 r.
We wtorek gościliśmy w naszej szkole Pana Mariusza Józikowskiego starszego aspiranta w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Sochaczewie. Uczniowie klas 0 - VI zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym - poznali obowiązujące przepisy oraz wskazówki.

9 września 2015 r.

Klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Lidii Więckowskiej przygotowała krótki występ artystyczny oraz zakładki do książek dla uczniów klas pierwszych. Dzięki temu sympatycznemu gestowi nowi uczniowie poczuli się w pełni częścią szkolnej społeczności.

1 września 2015 r.

W słoneczny wtorek 1 września o godzinie 9 zabrzmiał w naszej placówce pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2015/2016. Życzymy wszystkim uczniom, aby najbliższe 10 miesięcy nauki przyniosło Wam wiele użytecznej wiedzy oraz dało dużo radości ze wspólnej pracy. Powodzenia!