Rok szkolny 2016/2017


20 czerwca
dzieci z klasy „0”udały się na wycieczkę do Wilcz Tułowskich. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Następnie po zajęciu miejsc w pociągu „Retro” pojechaliśmy do Wilcz Tułowskich a tam udaliśmy się na spacer ścieżkami Puszczy Kampinowskiej. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Tam w miłej i wesołej atmosferze piekliśmy i zajadaliśmy upieczone przez siebie kiełbaski. Atrakcją była mini plaża nad rzeczką Łasica i moczenie w niej nóg.  Z uśmiechem na twarzy, szczęśliwi i zadowoleni wyruszyliśmy  w drogę powrotną do Sochaczewa.  Opiekunowie: wychowawczyni Lucyna Jaszczak, p. Magdalena Barańska oraz p. Roman Szafaryn.

14 czerwca
dzieci z klasy „0” i I uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Najpierw odwiedziliśmy Manufakturę Cukierków. Dzieci obserwowały proces ręcznego powstawania słodyczy. Brały udział w konkursie przygotowanym przez pracowników, nagrodami były kolorowe lizaki. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał paczkę cukierków i lizaka. Kolejnym punktem wycieczki było  zwiedzanie stadionu narodowego, gdzie dzieci poczuły się jak kibice zasiadając na trybunach. Następnie przewodnik zaprowadził całą grupę na zaplecze stadionu. Dzieci miały okazję odwiedzić szatnię, zrobić pamiątkowe zdjęcia z koszulkami czołowych zawodników. Na zakończenie udaliśmy do Mc Donalda na posiłek. Zadowoleni i z pełnymi brzuszkami wyruszyliśmy w drogę powrotną do swoich domów.

3 czerwca
odbył się Piknik Integracyjny dla dzieci z klasy „0” i ich rodziców w Adamowej Górze. Dzieci przygotowały dla wszystkich mam i tatusiów przepiękne laurki i zaprosiły na słodki poczęstunek – tort. Rodzice zorganizowali grilla, napoje oraz wiele innych pyszności. Przy dźwiękach muzyki wszyscy wspaniale się bawili.

2 czerwca

Dzień Mamy i Taty w klasie III

Uczennice i Uczniowie z klasy III postanowili wyjątkowo uczcić Dzień Mamy i Taty. Zaprosili rodziców do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Wraz z wychowawczynią przygotowali wiele atrakcji. Uroczystości rozpoczęły się meczem. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny dzieci i tatusiów. Starcie zakończyło się wynikiem 1:0 dla uczniów. Następnie dzieci wraz z rodzicami brali udział w zawodach: skakanie w workach, berek lisek z Mamusiami, wyścigi rydwanów na grzbiecie Tatusiów. Dziewczynki przygotowały jeszcze jedną konkurencję, trzymaną w wielkiej tajemnicy. Zadaniem każdego Taty było zrobienie jak najdłuższego warkocza w najkrótszym czasie. Wykonane fryzury oceniały czujnym okiem Mamy. Po zabawach wszyscy wzięli udział w ognisku i pikniku rodzinnym. Tego dnia uczniowie klasy III brali udział także w biwaku, nocowali w szkole. 

2 czerwca

Konkurs Recytatorski i Plastyczny Poświęcony Twórczości Księdza Jana Twardowskiego

2 czerwca odbył się Konkurs Recytatorski w Gawłowie. Do naszej szkoły przybyli reprezentanci szkół z Gminy Sochaczew oraz szkół noszących imię księdza Jana Twardowskiego Z Erminowa i Kurdwanowa. Uczniowie recytowali wiersze księdza Jana. Jak zauważyli zasiadający w komisji konkursowej nauczyciele, poziom był bardzo wysoki, a wybór bardzo trudny. Uczennice z naszej szkoły osiągnęły wielki sukces. W kategorii klas I- III uczennica klasy I Nadia Czubacka zajęła I miejsce, Maria Olobry z klasy III zajęła II miejsce. Tego samego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do wiersza różnymi technikami z dowolnych materiałów. II miejsce w kategorii klas I- III zajęła Weronika Grzelak z klasy III, wyróżnienie zdobył Bartłomiej Haba z klasy V w kategorii klas IV-VI. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok!

maj - czerwiec

Szkoła Podstawowa im ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym BIO- RÓZNORODNI 2017 pod hasłem: Gady i płazy nie budzą w nas odrazy. Konkurs był dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w prace nad konkursem, wykonali wiele prac plastycznych oraz pomysłowych maskotek wykonanych z różnych materiałów. Uczennica klasy III Weronika Grzelak zajęła I miejsce w województwie  w kategorii prac plastycznych dla Szkół Podstawowych.

12 maja

Sukces na konkursie ortograficznym

Klasa III 12 maja wzięła udział w XIX edycji miejsko-gminnego konkursu Małe Dyktando, który był zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie. Uczniowie zmagali się z dyktandem "Nasze zainteresowania". Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Bartosiewicz, Wiktoria Budziarek, Weronika Grzelak, Krzysztof Jezierski, Amelia Kowalska, Maria Olobry, Patrycja Ptaszyńska, Kinga Szafaryn. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Uczennica klasy III Kinga Szafaryn zdobyła I miejsce i złoty medal.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

10 maja

Uczniowie z klas 2A i 2B byli na wycieczce w ZOO Safari w Borysewie. Dzieci najpierw uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w czasie których dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości o życiu płazów i gadów. Szczególną uwagę Pani prowadząca poświęciła na życie żółwi, jaszczurek i jeży. Następnie była przejażdżka "zookolejką", która umożliwiła obserwację dzikich zwierząt z całego świata. Dzięki lektorowi dzieci poznały nie tylko nazwy i zwyczaje zwierząt ale również wiele zabawnych anegdot z życia Ogrodu Zoologicznego. Kolejną atrakcją były zajęcia w Mini Zoo. Uczniowie mieli możliwość zabawy z czworonożnymi przyjaciółmi oraz przejechać się na kucyku w asekuracji pracownika Ogrodu Zoologicznego. Ostatnią atrakcją były zabawy w Figlarni.

8 maja

Odbył się apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez uczniów klasy szóstej oraz chóru szkolnego z udziałem uczniów klas czwartej i piątej.

27 kwietnia
dzieci z klas „0”, I, IIA, IIB były na spektaklu teatralnym pt. „Kot w jednym kapeluszu” w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie.

26 kwietnia

Klasy III, IV i V wzięły udział w wyjątkowej wycieczce. Warszawa przywitała nas deszczem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Uczniowie mogli podziwiać piękne, klasycystyczne budowle oraz historyczne, bajeczne ogrody. Spacerowaliśmy ścieżkami wśród drzew, krzewów i pierwszych wiosennych kwiatów. Towarzyszyły nam ciekawskie i urocze wiewiórki. Kolejnym etapem wycieczki było Studio Buffo i przedstawieni Piotruś Pan. Spektakl został zrealizowany z wielkim rozmachem. Dzieci zachwyciły się scenografią, kostiumami i popisami kaskaderskimi. Magiczny musical przeniósł nas śpiewająco do Niebywalencji.

21 kwietnia

W ramach  obchodów Dnia Ziemi członkowie koła Odkrywców Przyrody zorganizowali Szkolny Festiwal Nauki. Przygotowano 8 stanowisk doświadczalnych , przy których prezentowane były "kolorowe eksperymenty". Dzieciom podobał się najbardziej pokaz erupcji wulkanu, "tęcza" na talerzu, olejowa lampa i barwienie kwiatów. Niektórzy sprawdzali sprawność swoich kubków smakowych i odgadywali smaki substancji.

11 kwietnia

Zbiórka karmy dla zwierząt, którą przekazaliśmy Fundacji Nero. Przekazaliśmy: 102,20 kg karmy dla psów; 10,10 kg karmy dla kotów; 5 puszek z karmą; 6 saszetek; 3,60kg karmy "mokrej" i 2 sztuki przysmaków.

28 marca

Kolejny raz odwiedził nas pan Marcin Jóźwik, który przeprowadził zajęcia muzyczne dla dzieci. Zagrał wiele utworów muzycznych, których tematem była wiosna. Zaproponował zabawy rytmizujące oraz uwrażliwiające na dźwięki.

28 marca

uczniowie klasy 4 i 5 spotkali się z panem Mariuszem Józikowskim- policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Pan policjant przedstawił uczniom prezentację i pouczył jak prawidłowo poruszać się po drogach jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego-to w związku z egzaminem na kartę rowerową, który niedawno zdawali uczniowie klasy 5, a który niebawem czeka uczniów klasy 4. Przedstawił także krótkie filmiki, które miały wzbudzić w uczniach refleksje i zachęcić do większej dbałości o bezpieczeństwo swojej i innych.

25 marca

Jak, co roku, w okresie Wielkiego Postu, w dniu 25 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły z rodzicami, a także babciami obejrzeli inscenizację Misterium Męki Pańskiej, które było wystawione w teatrze Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Tegoroczne misterium nosiło tytuł: „Jezus – źródło życia” i zostało przygotowane na podstawie Ewangelii św. Jana. Spektakl cechował profesjonalizm. Dzieci były zachwycone szczególnie kostiumami i efektami dźwiękowymi. Wydarzenie to działa wychowawczo na uczniów i stanowi istotne przeżycie wzbogacające ich duchowo.

Alicja Jędrzejewska

Uczniowie z klas 2A, 2B i 3 uczestniczyli 22 marca w wycieczce do Warszawy. Najpierw odwiedzili stadion narodowy, poczuli się jak kibice ważnego, sportowego wydarzenia zasiadając na trybunach. Przewodnik następnie poprowadził grupę na zaplecze stadionu. Dzieci miły okazję zwiedzić trasę piłkarzy wychodzących na murawę. Odwiedzili szatnię, tam zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z koszulkami czołowych zawodników oraz chóralnie odśpiewali piosenkę na cześć piłkarzy. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Manufaktury Cukierka. Uczniowie mogli zaobserwować proces powstawania słodyczy, wykonywanych tą metodą od 400 lat. Chętnie brali udział w konkursach przygotowanych przez pracowników, nagrodami były kolorowe lizaki. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał słodki poczęstunek oraz paczkę cukierków.

21 marca

obchodziliśmy Dzień Wiosny. W naszej szkole znany także jako Dzień Samorządności. Przez pierwsze trzy lekcje zajęcia prowadzili uczniowie z klasy 6, wcielając się w role nauczycieli i pracowników szkoły. Kolejnym punktem był Wiosenny Koncert. Uczennice klasy 6 wykonały przed wspaniałą i żywo reagującą widownią kilka piosenek. Występ dowcipem prowadził debiutujący w roli konferansjera - Antoni Siekiera. Po zabawach w szkole uczniowie wraz z nauczycielami  wyszli na teren przed szkołą aby spalić Marzannę, piękną kukłę przygotowała pani Lucyna Jaszczak. To był wspaniały dzień! Witaj Wiosno!

10 marca

Pani Lucyna Jaszczak oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Moniką Wieczorek zorganizowali akcję charytatywną aby pomóc podopiecznym Fundacji Nero. Prowadzono zbiórkę karmy oraz innych potrzebnych zwierzakom rzeczy. Zorganizowano także loterię fantową, w które każdy los wygrywał. Uzyskane fundusze ze sprzedaży losów zostały przeznaczone na zakup karmy. Zbiórce towarzyszył konkurs plastyczny  Mój przyjaciel pies i kot . Komisja konkursowa miała wielki problem z wyborem prac, ponieważ nadeszło wiele, wspaniałych dzieł. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni cennymi nagrodami.

Nagrody otrzymali następujący uczniowie:
kl.”0” – Konrad Budziarek, Oliwia Pruchner, Lena Milczarska
kl. I – Paulina Strzelecka, Nadia Czubacka, Amelia Krawczak
kl. IIA – Kornelia Kusz, Zuzanna Orlikowska
kl. IIB – Blanka Nowakowska
kl. III – Jakub Jaworski, Natalia Bartosiewicz, Cezary Orlikowski, a pozostali nagrody pocieszenia.
Na wyróżnienie zasługują następujący uczniowie za przyniesioną karmę:
kl.”0” – Lena Milczarska, Marta Grzelak, Tomasz Mastalerz, Patrycja Imińska, Maria Tymorek, Szymon Mierzejewski
kl. I – Aniela Gubańska, Ignacy Szymański, Zuzanna Kruczyk, Zofia Siekiera, Mateusz Ignaczuk
kl. III – Natalia Bartosiewicz
kl. VI – Antoni Siekiera.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zbiórce na rzecz podopiecznych Fundacji Nero.

7 marca

Ostatnio w naszej szkole odbyło się niezwykłe muzyczne wydarzenie. Na koncert przyjechali muzycy z Filharmonii Łódzkiej. Panowie wykonali wspaniałe utwory na akordeon. Uczniowie mieli okazję poznać budowę instrumentu oraz wykonać proste utwory z pomocą muzyków.

3 marca

odwiedził naszą szkołę pan Piotr Przedlacki - weterynarz, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział (najpierw maluchom, a następnie starszakom) o pracy weterynarza, o opiece nad zwierzętami domowymi, a także o życiu dzikich zwierząt, które możemy spotkać na swojej drodze. Pan weterynarz przygotował dla nas piękną prezentację i chętnie odpowiedział na dziesiątki pytań zarówno młodszych, jak i starszych słuchaczy. A z związku z tym, że opieka nad zwierzętami to temat, który mocno poruszył naszych uczniów z pewnością nie była to ostatnia wizyta pana Piotra w naszej szkole.

1 marca

odbył się apel podczas którego zostały rozdane nagrody za udział w XIV edycji konkursu - "Zbiórka makulatury i puszek aluminiowych" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Celem akcji było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko - im więcej makulatury zbierzemy i przekażemy do powtórnego przetwarzania, tym więcej drzew zostanie dla następnych pokoleń.

Zbiórką makulatury, którą kierowała w naszej szkole p. Monika Orlińska trwała od 1 października 2016 r. do 31 października 2016 r. Łącznie udało nam się zebrać 4697 kg makulatury i 7024 puszek aluminiowych. Wyróżnienia i nagrody otrzymali następujący uczniowie:

-    Marta Grzelak kl.”0”

-    Oskar Leśniewski kl.”0”

-    Julia Głowacka kl. IIB

-    Weronika Grzelak kl. III

-    Maria Łukaszewska kl. IV

Dziękujemy za zaangażowanie wielu uczniom i ich rodzinom.

9 lutego

W naszym województwie w najbliższym czasie rozpoczną się ferie zimowe. Uczniowie klasy III wyruszyli na spacer aby przypomnieć  sobie zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas zabaw zimowych. Przechadzając się po najbliższej okolicy uczniowie ćwiczyli obowiązki pieszego do korzystania z chodnika, ścieżki dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza. Uczniowie ćwiczyli także przechodzenie przez jezdnie oraz rozmawiali o obowiązku pieszego do zachowania szczególnej ostrożności.

8 lutego

Teatr Kurtyna z Krakowa przyjechał do naszej szkoły z przedstawieniem Awantura o Żabę. Historia opowiadał o Żabce, która zapadła  na dziwną chorobę- Samolubstwo. Bohaterka nie miał przyjaciół i bardzo cierpiała z tego powodu. Wystawianie przedstawień w szkole pozwala na promowanie i przybliżanie teatru tym placówkom, które są oddalone od wielkomiejskich ośrodków kultury. Celem wizyt aktorów jest rozbudzanie zainteresowań oraz wykorzystanie sztuki do wzmocnienia świadomych postaw widza, promowania wartości uniwersalnych oraz rozwijania wrażliwości estetycznej.

Magiczne eksperymenty czy czysta nauka?

W środę 8 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spektaklu pt. „Czy to magia? Nie to czysta nauka!”.  Pokaz został przygotowany przez grupę animatorów „Zaelektryzowani”, którzy poprzez pokaz interaktywnych spektakli o charakterze rozrywkowym, tłumaczą tajniki nauki. 

W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny, animatorzy zaprezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno-chemiczne i intrygujące ciekawostki o budowie organizmu człowieka. Dzieci poznały  podstawy anatomii  ludzkiego ciała i dowiedziały się, jakie są podstawowe funkcje życiowe organizmu. W ramach spektaklu uczniowie obserwowali eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, dowiedzieli się, na czym polega samozapłon, tworzenie mgły, wytwarzanie domowym sposobem  wodoru, czy też poznali właściwości otrzymanego dwutlenku węgla. Najciekawszym elementem spektaklu była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, z czego  uczniowie byli najbardziej zadowoleni!

Żywa lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim widzom. Aktorzy, nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale także rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody.


6 lutego

Wszyscy uczniowie wzięli udział w wycieczce do Kina Mazowsze w Sochaczewie. Dzieci obejrzały film Sing. Wycieczka miała na celu upowszechnianie kultury medialnej oraz umiejętności spędzania wolnego czasu.

1 lutego

W tym dniu  w Zespole Szkół w Kątach odbył się gminny turniej piłki halowej. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły gminne.
Nasza szkoła zajęła IV miejsce.
Skład reprezentacji szkoły:
1.    Pisarek Łukasz
2.    Siekiera Antoni
3.    Budziarek Dawid
4.    Stencel Jan
5.    Krawczak Bartosz
6.    Rudnicki Jan
7.    Szyprowski Robert
8.    Pszczółkowski Bartosz
9.    Wróblewski Tobiasz
10.    Orlikowski Cezary
11.    Haba Bartłomiej

24 stycznia

odwiedziła naszą szkołę "Podróżująca filharmonia". Pan Marcin Jóźwik  zaprezentował  koncert zatytułowany "muzyka  karnawałowa".  Zaczęło się od doskonałego wykonania poloneza, a potem już poszło  w rytmach rodem z Rio de Janerio.  Grał na fortepianie i trąbce. Do wspólnej zabawy zostali zaangażowani uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami. Muzyczna prezentacja zainteresowała zebranych. Przy wspólnej zabawie miło spędziliśmy czas. Czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie.

23 stycznia

w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci z klasy "0" poprzez wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe,  chciały  wyrazić swoim Babciom i Dziadkom uczucia miłości, wdzięczności, a także podziękowania za trud włożony w ich wychowanie. Wielką przyjemność sprawiły im laurki własnoręcznie wykonane przez wnuków. Babcie i Dziadkowie nie kryli łez wzruszenia. W przyjęciu gości dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice i  dzieci, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do wspólnych rozmów, a także umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

16 stycznia

W tym dniu w naszej szkole rozegrany został gminny turniej piłki koszykowej chłopców. W turnieju udział wzięły wszystkie gminne szkoły podstawowe.
Nasza szkoła zajęła II miejsce serdecznie gratulujemy
Skład reprezentacji szkoły:
1.    Pisarek Łukasz
2.    Siekiera Antoni
3.    Szyprowski Robert
4.    Rudnicki Jan
5.    Kocemba Patryk
6.    Budziarek Dawid
7.    Stencel Jan
8.    Haba Bartłomiej
9.    Jędrzejewski Michał

15 stycznia

Jak co roku z wielką chęcią przyłączyliśmy się w organizowanie zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji. Uczniowie przygotowali ozdoby świąteczne oraz słynne pierniczki, które sprzedawali na Jarmarku. Wielką atrakcją okazała się loteria fantowa oraz bufet Samorządu Uczniowskiego. Zebraliśmy sumę, z której jesteśmy dumni: 1293,49 zł. Dziewczęta z SU uczestniczyły w audycji w Radiu Sochaczew dzieląc naszymi osiągnięciami, przygotowały także piosenkę dla słuchaczy pod tytułem Halleluja.

14 stycznia

w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Tradycyjnie w sobotni poranek wszyscy uczestniczyliśmy w zabawie choinkowej prowadzonej przez pana Piotra Milczarka czyli ulubionego Wujcia Wariatuńcia. Po szaleństwach na parkiecie i wielu ciekawych konkursach odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość. Przybył Święty Mikołaj z prezentami dla każdego ucznia.

12 stycznia

W tym dniu w naszej szkole rozegrany został gminny turniej piłki koszykowej dziewcząt. Na zawodach stawiły się wszystkie gminne reprezentacje szkół: Gawłów, Mokas, Wyczółki, Feliksów, Żuków, Kąty. Nasza Szkoła zajęła upragnione I miejsce . Zawody rozegraliśmy w dwóch grupach:
I grupa Wyczółki, Gawłów, Kąty.
II grupa: Żuków, Mokas, Feliksów.
Reprezentacja szkoły w Gawłowie:
1.    Szafaryn Jagoda – kapitan
2.    Kujawa Klaudia
3.    Sionek Natalia
4.    Rząp Julia
5.    Piątkowska Barbara
6.    Pszczółkowska Gabriela
7.    Krawczak Otylia
8.    Kusz Wiktoria
9.    Mazippus Daria
10.    Jagła Julia
Pierwszy mecz: Gawłów – Wyczółki wynik 26:0
Drugi mecz: Gawłów – Kąty wynik 32:8
Mecz finałowy: Gawłów – Żuków wynik 22 : 14
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom zawodów za wspaniałą atmosferę, doping i grę fair play.

Nauczyciel wychowania fizycznego SP w Gawłowie Monika Orlińska

21 grudnia

odbyło się w naszej szkole przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Alicji Jędrzejewskiej oraz pana Adama Wojciechowskiego. Opowiadało ono o historii narodzenia Jezusa a także prezentowało uniwersalne wartości jakimi powinien kierować się każdy człowiek. Jasełka przeniosły nas w magiczny, świąteczny czas dzięki wspaniałym dekoracjom oraz kolędom wykonywanym przez uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Po przedstawieniu cała społeczność szkolna udała się na wspólny poczęstunek.

19 grudnia

dzieci z  klasy"0" wraz z wychowawczynią Lucyną Jaszczak i p. Magdaleną Barańską wybrały się do Centrum Zabaw „HAPPY PARK” w Sochaczewie, gdzie czekało na nich wspaniałe miejsce zabaw:  zjeżdżalnia falista, tubowa i spiralna, wiszące węże, mysia dziura, mini wieża wspinaczkowa, mini most linowy, basen z piłeczkami, mega klocki, samochodziki i wiele innych. Pani animatorka przygotowała dla dzieci konkurs z poszukiwaniem ukrytych skarbów, malowała dzieciom buzie. Dziewczynki mogły przebierać się w piękne stroje swoich ulubionych bohaterek z bajek. Dzieci bawiły się wspaniale, na twarzach gościł uśmiech.  Zmęczone, ale szczęśliwe pojechały na pizzę  do Pizzerii "Da Grasso".

14 grudnia

uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Moniką Orlińską udali się do Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie na wspólne kolędowanie. Przygotowali własnoręcznie 100 Kart  Bożonarodzeniowych dla każdego pensjonariusza i choinki z makaronu.
Po odwiedzinach w DPS przejechali na Cmentarz w Trojanowie gdzie zapalili świeczki na grobach Nieznanych Żołnierzy.

7 grudnia

klasa III wybrała się na wyjątkową wycieczkę do Sochaczewa. Najpierw odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczestniczyli w lekcji, poznawali tajniki pracy bibliotekarza, oglądali bogate zbiory książek, odwiedzili czytelnie dla dorosłych. Po zajęciach w restauracji Fresco zjedli smaczną pizzę. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wzgórza i Ruin Zamku Książąt Mazowieckich. Pan Piotr Figut opowiadał ciekawe historie oraz ciekawostki o tym jak wyglądało życie na zamku.

6 grudnia

do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Dzieci z kl.”0” z niecierpliwością czekały na przybycie tak wspaniałego gościa. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez dzieci specjalnie dla  Mikołaja. Długo wyczekiwany gość obdarował prezentami wszystkie dzieci. Na koniec życzył zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie dzieci częstowały się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.  Dziękujemy Ci Mikołaju i zapraszamy do nas  za rok!

Grudzień

Dokarmiamy ptaki

Zima to najtrudniejszy okres dla ptaków zimujących w naszym kraju. Gdy jest duży mróz i silny wiatr, mają problem ze znalezieniem pokarmu, dlatego dzieci z klasy "0"  postanowiły pomóc  naszym skrzydlatym przyjaciołom. Rozwiesiły na drzewach karmniki, do których wsypały  nasiona  słonecznika. Dla sikorek powiesiły na drzewach słoninkę. Dokarmianie ptaków jest wspaniałą okazją do obserwacji ptasich zachowań.

27 listopada

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego była miejscem wyjątkowego wydarzenia - Pierwszego Gminnego Jarmarku Adwentowego. W godzinach 11.00 - 17.00 w świątecznej atmosferze spotkało się wielu wystawców, artystów oraz gości. Na odwiedzających czekało blisko 40 rękodzielników ze wspaniałymi produktami, oraz smacznym poczęstunkiem. Dla wszystkich odwiedzających przygrywała muzyka na żywo w wykonaniu młodych artystów. Uwagę zwróciły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gawłowie, Zespołu Szkół w Kątach, Szkoły Podstawowej w Mokasie i Zespołu Szkół w Erminowie. Wielkim zainteresowaniem cieszył się także koncert Sochaczewskiej Orkiestry Dętej grającej największe szlagiery muzyczne. Szkoły z Gminy Sochaczew przygotowały nie tylko występy artystyczne, ale także swoje stoiska, na których uczniowie, nauczyciele i rodzice sprzedawali piękne, bożonarodzeniowe wyroby oraz kulinarne przysmaki. Organizatorzy przeprowadzili wyjątkowy konkurs na Pierniczek Roku 2016. Rozstrzygnięcie i uroczyste ogłoszenie wyników zgromadziło wielu zainteresowanych, wyróżnieni otrzymali wspaniałe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

25 listopada 

w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie odbyła się zabawa andrzejkowa. Na dyskotece w sali gimnastycznej uczniowie uczestniczyli we wspaniałych zabawach z animatorem . Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji , sklepik, zabawy przy skocznej muzyce, konkurs na przebranie. Pierwszy raz zorganizowano konkurs wokalny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Oto laureaci:

Kategoria klas 0 - III

1. Nadia Czubacka, klasa I

2. Zuzanna Orlikowska i Edyta Zatorska klasa II A oraz Bartosz Pszczółkowski i Ignacy Winkler, klasa III

3. Amelia Krawczak i Zofia Siekiera, klasa I

Kategoria klas IV - VI

1. Otylia Krawczak i Daria Mazippus, klasa VI

2. Wiktoria Kusz, klasa VI

3. Aleksandra Szewczyk i Sylwia Walczak, klasa V

16 listopada

w naszej szkole gościliśmy wyjątkową osobę. Przybyła do nas miejscowa artystka pani Beata Szustkiewicz, aby przeprowadzić warsztaty plastyczne poświęcone tematyce bożonarodzeniowej . Praca na zajęciach dała uczniom niezwykłą radość, pozwoliła kreatywnie spędzić czas. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z nowymi technikami plastycznymi oraz ciekawymi materiałami. Tworzą doznali wielu nowych wrażeń  wywołanych tematem, barwami, różnorodnością  materiałów oraz formą i kształtem. Efektem spotkania są wyjątkowe prace plastyczne.

14 listopada

wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Przedstawienie pt. "Pociąg do wolności" zostało przygotowane przez uczniów klasy szóstej przy wsparciu chóru szkolnego.

7 listopada

W listopadzie przypominaliśmy naszym uczniom o tym jak ważna jest dbałość o zdrowe i czyste zęby. Pomagały nam w tym panie z Centrum Stomatologicznego "Eldent", które to przeprowadziły w szkole zajęcia z uczniami. Maluchom opowiadały o tym dlaczego należy myć zęby i jak robić to prawidłowo, uczniom klas starszych rzetelnie wyjaśniały przyczyny powstawania próchnicy i sposoby jej przeciwdziałania. Kilka słów powiedziały także o aparatach ortodontycznych i chętnie odpowiedziały na wszystkie pytania naszych uczniów.


28 października 

Uczniowie szkoły podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie wzięli udział w dalszej części programu Bezpieczny Niechroniony. Tym razem, wspólnie z nauczycielami i policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przeprowadzili akcję „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. W piątek 28 października uczniowie klasy czwartej w asyście policjantów wyszli przed szkołę i zaopatrzeni w kamizelki, odblaski oraz własnoręcznie przygotowane  plakaty i ulotki  dla kierowców zachęcali ich do bezpiecznej jazdy, zwłaszcza w okolicy szkoły.

28 października 

uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Najpierw odwiedzili Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, gdzie obejrzeli przedstawienie Konik Garbusek w reżyserii Tomasza Grobczyńskiego. Dzięki spektaklowi młodzi widzowie przenieśli się w magiczny świat rosyjskich bajek. Mogli także zwiedzić zaplecze teatru i zobaczyć wyjątkowe scenografie i rekwizyty.

Dzieci z klasy "0" - I były w Płocku na spektaklu teatralnym pt. "KONIK GARBUSEK". Trochę powiało grozą, gdy zgasło światło, ale wszystkie były bardzo dzielne i wytrwały do końca. Pewnie dlatego, że spektakl bardzo się im podobał.  Następnie udaliśmy się do zoo. Tam dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych pt."Śladami jesiennych zmian w przyrodzie". Po bardzo ciekawych zajęciach wybraliśmy się obejrzeć zwierzęta będące na wybiegach. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na pokaz akrobacji w wykonaniu fok podczas ich karmienia przez opiekunów. Dziećmi opiekowały się organizatorki wyjazdu, p. Lucyna Jaszczak, p. Lidia Więckowska i p. Magdalena Barańska.

Około godziny 8.00 usadowiliśmy się w dużym i bardzo wygodnym autobusie i wyruszyliśmy ...

 17 października 

Tego dnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej.  Przybyli zaproszeni goście: wójt Mirosław Orliński, dyrektor GZEAS Bogusława Cieślak , radna p. Jadwiga Wódka. Uczniowie chcąc uczcić ten dzień przygotowali uroczysty apel pod opieką pani Iwony Jaworskiej. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Uczniowie z klasy VI przygotowali opowiadanie, w którym powiedzieli ciepłe słowa o każdym z nauczycieli. 

Po apelu głos zabrała pani dyrektor Ewa Grzelak oraz zaproszeni goście, życząc nauczycielom, pracownikom szkoły dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. 

13 października

Uczniowie klasy I  złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Zwyczaj szkolny nawiązuje do średniowiecznej tradycji pasowania na rycerza. Po części artystycznej, w której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte przez miesiąc nauki, pani dyrektor Ewa Grzelak dotknęła ramienia każdego ucznia symbolicznym ołówkiem. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, oraz życzenia od wychowawczyni pani Lidii Więckowskiej. 

Życzymy uczniom klasy I sukcesów w dalszej nauce.

3 października 

byliśmy na wspaniałej wycieczce do Sandomierza. Uczniowie klas IV- VI wraz z wychowawcami p. Ewą Grzelak, p. Iwoną Jaworską oraz p. Moniką Orlińską odbyli niezapomnianą podróż do urokliwego Sandomierza. Mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę miasta z wiślanego brzegu. Spacerowaliśmy podziemiami miasta czyli połączonymi piwnicami. Pani przewodnik opowiadała dawne legendy i podania. Wielkie wrażenie zrobiła na nas miejscowość. Chodziliśmy po rynku, podziwiając zabytki, ciesząc się wspaniałą atmosferą Sandomierza oraz płosząc stada przyjaznych gołębi. Była to niezapomniana wycieczka, chwile, które spędziliśmy razem. Nawet pogoda na s rozpieszczała, nieśmiało wyglądało słońce za chmur. Gdy wracaliśmy dziewczęta z klasy VI zorganizowały koncert w autobusie, mamy nadzieję, że niedługo zaprezentują swój talent społeczności szkolnej.

Październik

Jesień już, a my w ramach akcji "Warzywa i owoce w szkole" zorganizowaliśmy wystawę owoców i warzyw. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły czyli dzieci z klasy"0" w piękny sposób przedstawiły nam Panią Jesień. Zgromadziliśmy też jej cudowne dary! Celem było ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw.

26 września

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się Szkole Podstawowej w Kamionie.

Lista reprezentantów Szkoły:

1. Kusz Wiktoria (klasa VI)

2. Pszczółkowska Gabriela (klasa VI)

3. Krawczak Otylia (klasa VI)

4. Szafaryn Jagoda (klasa VI)

5. Jagła Julia (klasa VI)

6. Kocemba Patryk (klasa VI)

7. Rudnicki Jan (klasa VI)

8. Szyprowki Robert (klasa VI)

9. Siekiera Antoni (klasa VI)

10. Budziarek Dawid (klasa V)

11. Stencel Jan (klasa V)

12. Haba Bartłomiej (klasa V)

Ogromny sukces osiągnęła uczennica klasy VI Jagoda Szafaryn - na dystansie 800 metrów zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Opiekun : nauczyciel wychowania fizycznego Monika Orlińska


20 września

Od początku roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Gawłowie odbyły się trzy spotkania z policjantami. Pierwsze z nich to spotkanie dyrektora szkoły i pedagoga szkolnego z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Celem spotkania było podjęcie wspólnych działań dla poprawy bezpieczeństwa uczniów dojeżdżających do naszej szkoły. Kolejne spotkanie odbyło się 15 września. W tym dniu uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację multimedialną i wzięli udział w dyskusji z policjantami w Wydziału do spraw Nieletnich. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły oraz niebezpieczne kontakty z nieznajomymi. Policjanci, w sposób adekwatny do wieku uczestników, poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem dzieci, środkami odurzającymi i niebezpiecznymi kontaktami z osobami obcymi - zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Podobne spotkanie odbyło się we wtorek 20 września - tym razem podczas zebrania ogólnego w szkole tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów przedstawiono rodzicom. 

19 września

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata.  Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Nasi uczniowie podzieleni na grupy porządkowali teren przyszkolny, lasy i zagajniki na terenie wsi Adamowa Góra, Altanka i osiedlu Karwowo oraz ścieżkę na osiedle, którą pokonują codziennie idąc do szkoły. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami przez zaledwie jeden dzień uzbierali ogromną górę śmieci. Wszyscy byliśmy zdziwieni jak dużo odpadów i śmieci ludzie zostawiają w lasach i czemu… Myślę, że coraz więcej ludzi widzi i zwraca uwagę na otaczającą nas przyrodę i lasy , nasze otoczenie będzie coraz bardziej zadbane i czyste. I tego sobie wszyscy życzymy dbajmy o środowisko i zwracajmy uwagę innym, a wszystkim będzie żyło się lepiej. Zapraszamy na fotorelację do naszej galerii.

1 września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.