Rok szkolny 2017/2018


W poniedziałek 14.05.2018r. dzieci z klasy IIIB pojechały na wycieczkę do Parku Rozrywki Julinek. Wszyscy byliśmy podekscytowani i nie mogliśmy doczekać się, kiedy dotrzemy na miejsce.

Gdy dotarliśmy do Parku Julinek przemiłe panie animatorki otoczyły nas opieką- tańczyliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu.

Kolejną atrakcją były rajdy samochodzikami. Były one napędzane za pomocą pedałów. Te wyścigi wymagały dużo wysiłku i sił w nogach.

Później poszliśmy na rozgrywkę w mini golfa. Zajęcia te polegały na dużej precyzji

i skupieniu.

W dalszej kolejności zwiedzaliśmy Wystawę Sztuki Cyrkowej. Następnie udaliśmy się na szkolenie i omówienie zasad bezpieczeństwa korzystania z atrakcji w parku linowym. Wszystkie dzieci założyły specjalną uprząż

i kask. Mieliśmy do pokonania dwie trasy o różnym stopniu trudności. Trasy składały się z licznych przeszkód umieszczonych na linach. Trzeba było przejść przez podesty, belki, drabinki i pętle. Wszystko odbywało się pod okiem instruktorów, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Po zajęciach w Parku Linowym udaliśmy się do „Krainy Dmuchańców”. To była fantastyczna zabawa. Mogliśmy korzystać ze wszystkich dmuchańców i skakać ile tylko mieliśmy sił. To była fantastyczna wycieczka.

 

11 maja w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie odbył się XX miejsko-gminny konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIA: Zuzanna Orlikowska, Weronika Orlińska i Wiktoria Skumiał oraz uczniowie z klasy IIIB: Patrycja Kuczek, Blanka Nowakowska oraz Mikołaj Zygmunciak. Uczniowie pisali dyktando podczas którego musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i plakietki. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy a szczególne gratulacje należą się: Wiktorii Skumiał- uczennicy klasy IIIA, która zajęła I miejsce, otrzymała złoty medal oraz nagrodę książkową oraz Zuzannie Orlikowskiej –uczennicy klasy IIIA, która zajęła II miejsce, otrzymała srebrny medal i nagrodę książkową.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.